Per-āa : Rozeta . . . ponownie . . . i ponownie

Tekst na Kamieniu z Rosetty stwierdza, że ​​w każdej świątyni w Egipcie znajdowała się kopia steli (wygiętego kamiennego pomnika z wyrzeźbionymi napisami). Znaleziono kilka stel, z których większość znajduje się obecnie w Muzeum Kairskim:

* Jeden został znaleziony w Minuf (Delta Nilu), używany jako ławka przed domem. Zachowany tekst jest w języku greckim i demotycznym, chociaż jest mocno zniszczony.

* Bazaltowa stela została znaleziona w pobliżu Tell el Yahudiyeh (Delta Wschodnia), która została ponownie wykorzystana jako prasa olejowa. Zachował się tylko tekst grecki, chociaż stela była pierwotnie dwujęzyczna.

* Fragmenty trójjęzycznej steli z piaskowca zostały znalezione w Elefantynie i znajdują się obecnie w Luwrze. Sekcja, która jest poważnie uszkodzona na Kamieniu z Rosetty, jest tutaj kompletna.

* Stela z piaskowca znaleziona w Naukratis zawiera wiele błędów i została wyraźnie skopiowana z oryginału przez niedoświadczonego kamieniarza, który nie potrafił odczytać hieroglifów