LCD : Pierwsze wyzwanie jest w budowie

Rozwój klientów to duża zmiana dla większości organizacji. Dla wielu osób rozwój klienta brzmi jak powiedzenie: „Hej! Znasz tę wiedzę, którą zebraliśmy przez dziesięciolecia, dziesiątki produktów i miliony klientów? Odłóżmy to na półkę i zacznijmy od zera ”. Oczywiście nie o tym mówimy. Ale jako pragmatyk zdaję sobie sprawę, że trudno jest naprawić błędne pierwsze wrażenie. Jeśli Twój zespół nie rozumie, czym jest rozwój klienta i jak poprawia (a nie zastępuje) Twoje kompetencje, rozpoczęcie będzie znacznie trudniejsze. Rozwój klienta to wprawdzie nowy dzieciak w okolicy. Wszyscy wiedzą o roli rozwoju produktu, marketingu, obsługi klienta, a nawet badaniu użytkowników w organizacji. Ale rozwój klienta? Prawdopodobnie napotkasz pewien sceptycyzm. Chyba że Twój zespół był narażony na konferencje dotyczące lean startup lub pracy Steve’a Blank’a, może się okazać, że będziesz musiał sprzedać rozwój klienta swojej organizacji, zanim naprawdę będziesz mógł zacząć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *