Ile Google wie o Tobie : Po prostu wyszukaj to w Google

Gdzieś w ciągu ośmiu lat między powstaniem Google (firma) w 1998 roku i włączenie google (czasownik) do Oksfordzie English  w 2006 roku, Google stało się popularnym słowem, dołączając do szeregów Coke, FedEx, Frisbee, Rollerblade, Spam i Xerox. Pokonując wielu rywali, Google staje się miejscem docelowym dla około 500 milionów unikalnych użytkowników każdego roku. Każdy z tych odwiedzających, w tym Ty i ja, udostępnia ogromne ilości danych osobowych i firmowych za pośrednictwem łatwych w użyciu narzędzi internetowych Google. To ogromna ilość informacji, którą trzeba przekazać jednej firmie i wymaga dużego zaufania, nawet w przypadku firmy, której nieformalne motto brzmi: „Nie bądź zły. Od dziesięciu lat wlewamy wszystkie aspekty naszego życia na serwery Google i podobnych firm. Niezależnie od tego, czy informacje zostaną przypadkowo rozlane, skradzione, wezwane do sądu czy po prostu przeszukane na pełną wartość przez firmy podobne do Google, powinieneś obawiać się, że tak wiele informacji o Tobie jest przechowywanych na serwerach innych osób. Wyciek danych AOL w 2006 r. Nauczył nas, że ta obawa jest uzasadniona, a informacje, które udostępniamy, są niezwykle wrażliwe i często umożliwiają identyfikację osoby. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ujawniacie Ty i 500 milionów innych użytkowników Google. Myśląc o problemie ujawniania informacji, użytecznym sposobem jest zastosowanie miernika ujawnień informacji Sobiesk (SIDM). Miara ujawniania informacji Sobiesk to procent informacji, które udostępniasz firmie internetowej, a których nie chciałbyś udostępniać publicznie. Wyrażone w procentach, SIDM od 10% do 35% są najbardziej powszechne, ale różnią się one w zależności od zaufania użytkownika do każdej firmy internetowej. Jest to wymowne stwierdzenie, które powinno podkreślić znaczenie tego, co ludzie udostępniają Google. Google gromadzi informacje za pośrednictwem kilku głównych wektorów: informacje, które podajesz bezpośrednio za pomocą swojego zestawu narzędzi, informacje zebrane przez robota indeksującego Googlebot, dane demograficzne dotyczące surfowania po sieci z usług Google AdSense i Google Analytics, informacje dostarczane do Google przez innych użytkowników podczas ich używania narzędzi Google oraz informacje uzyskane z baz danych osób trzecich i partnerów biznesowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *