Ile Google Wie O Tobie : Ryzyka

Jak dotąd widzieliśmy, że Google ma ogromne możliwości i globalny zasięg oraz że dostarczamy mu informacje w ogromnym tempie. Analizując wpływ Google i innych firm internetowych na bezpieczeństwo, musimy zadać sobie pytanie, jakie ryzyko wiąże się z korzystaniem przez nas z ich narzędzi i usług. W centrum tej debaty leży wartość dostarczanych przez nas informacji. W środowisku zajmującym się bezpieczeństwem tradycyjna ocena ryzyka obejmuje porównanie kosztu bezpieczeństwa z wartością tego, co jest chronione. W przypadku ujawniania informacji przez Internet, to pytanie jest jedną z wartości narzędzia w porównaniu z wartością dostarczanych przez nas informacji. Twierdzę, że wiele osób przyjmuje krótkowzroczny pogląd, że każde ujawnienie informacji jest nieważne, ale nie uwzględniają sumy wszystkich swoich działań. Ponadto większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z pełnego spektrum ich ujawnień we wszystkich usługach, z których korzystają, oraz faktu, że ujawnienia mogą być agregowane, eksplorowane i powiązane ze sobą w wielu witrynach i grupach społecznościowych. Nie zdają sobie również sprawy, że ich tożsamość w świecie rzeczywistym można w wielu przypadkach określić za pomocą stosunkowo niewielkiej ilości aktywności online. Rozważając te punkty, zadaj sobie następujące pytania:

* Jak często korzystasz z bezpłatnych narzędzi oferowanych przez Google i inne firmy?

* Czy masz zarejestrowane konto użytkownika w tych firmach?

* Czy kiedykolwiek ujawniłeś informacje, których nie udostępniłbyś rodzinie, przyjaciołom, pracodawcy lub rządowi?

* Jeśli ta informacja wpadła w niepowołane ręce, jakie są konsekwencje?

* Jak często usuwasz pliki cookie ze swojego komputera?

* Ilu Twoich pracowników lub współpracowników korzysta z tych samych narzędzi?

* Jaka jest wartość zagregowanych informacji, które ujawnili konkurencji za pomocą bezpłatnych narzędzi online?

* Jakie jest prawdopodobieństwo, że informacje zostaną niewłaściwie wykorzystane?

* W całej globalnej populacji miliarda użytkowników Internetu, ile władzy oddajemy w ręce kilku firm internetowych?

* W jaki sposób przyszłe postępy w eksploracji danych, a także zmiany w prawie i przywództwie korporacyjnym wpłyną na Twoje odpowiedzi?

Te pytania powinny pomóc Ci zacząć myśleć o rzeczywistym wpływie problemu. Spójrzmy na kilka możliwych scenariuszy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *