LCD : Co to jest rozwój klienta?

Cofnijmy się więc na chwilę i porozmawiajmy o definicjach. Co to jest rozwój klienta? Co to zastępuje? Czego to nie zastępuje? Termin rozwój klienta oznacza równoległy rozwój produktu. Chociaż każdy ma metodologię rozwoju produktu, prawie nikt nie ma metodologii rozwoju klienta. A prawda jest taka, że ​​jeśli nie dowiesz się, czego naprawdę chcą klienci, istnieje bardzo duże ryzyko zbudowania czegoś, czego nikt nie chce kupić. Rozwój klienta to oparte na hipotezach podejście do zrozumienia:

  • Kim są Twoi klienci
  • Jakie mają problemy i potrzeby
  • Jak się obecnie zachowują
  • Na jakie rozwiązania klienci dadzą Ci pieniądze (nawet jeśli produkt nie jest jeszcze zbudowany lub ukończony)
  • Jak dostarczać rozwiązania w sposób, który współgra z tym, jak klienci decydują, nabywają, kupują i używają

Prawdopodobnie masz pomysły lub intuicję na ten temat. Ustalmy, czym to naprawdę jest: domysły. Zróbmy to trochę lepiej i nazwijmy to hipotezami. Te hipotezy mogą dotyczyć tworzenia nowej firmy, tworzenia nowego produktu, a nawet dodawania nowych funkcji lub możliwości do istniejącego produktu.

Wszystko, co robisz w rozwoju klienta, koncentruje się na testowaniu hipotez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *