Chatbot z Pytonem : Testowanie bota

Testowanie bota jest częścią naszego interaktywnego procesu uczenia się. Na bieżąco sprawdzamy wszystkie możliwe scenariusze, jakie początkowo przewidywaliśmy dla bota i odpowiednio go szkolimy. Przetestowałem Horoskop Bota pod kątem innych scenariuszy i odpowiednio go przeszkoliłem. Poniżej znajduje się jeden z nich, który różni się nieco od tego, co zrobiliśmy wcześniej .

Przypadek testowy 1

Przeprowadźmy pierwszy test:

Użytkownik: Witam!

HoroskopBot: Witam! Co mogę dla ciebie zrobić?

Użytkownik: Jaki jest dzisiaj horoskop dla Koziorożca?

HoroskopBot: Twój dzisiejszy horoskop:

Podróż od porażki do sukcesu jest napędzana optymizmem. Będziesz dzisiaj bardzo optymistycznie nastawiony do swojej pracy, przyszłości i wszystkiego, co może doprowadzić cię do sukcesu, mówi Ganesha. Będziesz także bardzo ostrożny w codziennej pracy i wykorzystasz każdą okazję, która przybliży Cię o krok do Twoich celów. Aby zrealizować swoje marzenia, wystarczy determinacja i szczęście; będziesz miał dzisiaj oba.

HoroskopBot: Czy chcesz subskrybować codzienne aktualizacje?

Użytkownik: Proszę, zasubskrybuj mnie.

HoroskopBot: Subskrybujesz pomyślnie.

Jak widać w tej rozmowie między użytkownikiem a chatbotem, sprawdziliśmy, czy bot radzi sobie ze scenariuszem, w którym użytkownik sam podaje horoskop_znak, prosząc o horoskop na dany dzień. Bot radzi sobie w tym przypadku dobrze i kończy

prosząc o subskrypcję i na podstawie odpowiedzi użytkownika podejmuje odpowiednie działania. Powinieneś przeprowadzić test poprawności rozmowy bota, aby ustalić, czy normalny przepływ działa, czy nie. Przetestowałem także historię, o której wspominaliśmy w naszym pliku Stories.md, gdy użytkownik bezpośrednio poprosił o subskrypcję i również zadziałało.

Przypadek testowy 2

Teraz drugi test:

Użytkownik: Cześć

HoroskopBot: Witam! Co mogę dla ciebie zrobić?

Użytkownik: Subskrybuj mnie, aby otrzymywać codzienne aktualizacje.

HoroskopBot: Subskrybujesz pomyślnie.

Dodam jeszcze kilka nowych historii, żeby bot działał bez zarzutu. Ale na razie mamy w pełni działającego bota. W drugiej wersji kodu na githubie znajdziesz także bota, który będzie poprawiał błędy ortograficzne dla znaku horoskopu, pobierał znak horoskopu na podstawie DOB użytkownika, żegnał się itp. Gorąco polecam sprawdzić, jak to działa w kodzie zostało już wykonane i prześlij swoją opinię. Ale wcześniej zastanów się, jak to zostanie zrobione i dokąd pójdą zmiany.