Per-āa : Dom Życia

Chociaż szkoły, jakie znasz dzisiaj, nie istniały, Dom Życia był instytucją, która zapewniała edukację i szkolenie nielicznym wybranym. Do większości świątyń przylegał Dom Życia. Każdy przechowywał pewną liczbę tekstów związanych z tą konkretną świątynią. Termin ten jest często błędnie tłumaczony jako szkoła, uniwersytet, biblioteka lub archiwum. Była to jednak dziwna instytucja, która miała to wszystko, a jednak nie pasowała szczególnie do żadnego z opisów. Chociaż okryta (celowo) tajemnicą, wiadomo o tej instytucji:

* Dom Życia przechowywał wiele tekstów religijnych, które były wykorzystywane do szkolenia księży i ​​lekarzy (więcej informacji o roli lekarzy w Rozdziale 8). Kształcenie się tutaj było wielkim przywilejem, dostępnym tylko dla nielicznych wybranych. Jednak sposób wyboru uczniów pozostaje nieznany.

* Kapłani odpowiedzialni za Dom Życia byli odpowiedzialni za konserwację, kopiowanie i przechowywanie tekstów religijnych. Przechowywane tu teksty były znane na całym świecie. Później autorzy greccy i rzymscy chwalili mądrość zapisaną w tych tekstach. Mówi się, że teksty zawierają informacje o medycynie, ziołach medycznych, geografii, geometrii, astronomii i historii królów.

* Instytucja nie była otwarta dla publiczności. Skrajnie ograniczony dostęp tylko potęgował jego aurę tajemniczości. Wiele opowieści literackich odnosi się do tekstów przechowywanych w Domu Życia, które zawierają informacje o tym, jak mówić językiem wszystkich zwierząt, ptaków i ryb na świecie, a także tekst, który umożliwia czytelnikowi zobaczenie boga słońca. Rzeczywiście potężna rzecz!