Audyt Umysłu Hackera : Wpływy na inhibitory ataku poprzez zmienne w profilu środowiska # 1

Korzystając z przedstawionej dotychczas teorii, możemy wyciągnąć następujące wnioski w odniesieniu do inhibitorów ataków adwersarzy.

Postrzegane prawdopodobieństwo wykrycia przy próbie – P (D / A)

Postrzegane przez adwersarzy prawdopodobieństwo wykrycia danej próby może być podwyższone, biorąc pod uwagę zmienną właściciela obiektu będącego celem ataku (rząd brytyjski). Postrzegane prawdopodobieństwo wykrycia jest jeszcze większe, biorąc pod uwagę cel wielu grup haktywistycznych, co często wiąże się z publicznym ogłoszeniem faktu, że z powodzeniem zaatakowały cel, taki jak system głosowania elektronicznego w Wielkiej Brytanii. Takie ogłoszenie byłoby oczywiście endemiczne dla wykrycia ataku

Postrzegane konsekwencje atrybucji w przypadku wykrycia – C (A / D)

Chociaż postrzegane konsekwencje atrybucji danego wykrycia zostaną podwyższone przez zmienną właściciela nieruchomości będącej celem ataku, jeśli znajduje się ona w Stanach Zjednoczonych, poziom wiedzy adwersarzy na temat praw w Wielkiej Brytanii, które regulują konsekwencje atrybucji, jeśli przeciwnicy atak, zostanie wykryty.

Postrzegane konsekwencje niepowodzenia – C / F

Cyberprzestępcy będący członkami grup haktywistycznych często bardziej boją się porażki niż wykrycia, co często wynika z przekonania, że ​​nieosiągnięcie celu ataku oznacza porażkę grupy działania, do której należą. członek takiej grupy akcji będzie rzadko angażował się w atak, w przypadku którego obawia się, że może się nie udać. Odnosi się to do postrzeganego przez przeciwnika prawdopodobieństwa sukcesu.

Wpływy na czynniki powodujące atak poprzez zmienne w profilu środowiska # 1

Poniższe spostrzeżenia można poczynić w odniesieniu do naszych trzecich przeciwników, kierujących atakami (motywatorami).

Docelowa nieruchomość: kierowca mający wpływ na właściciela

Cel ataku, system głosowania online obsługiwany i opracowany przez rząd Wielkiej Brytanii, służy jako motor ataku ze względu na swój głośny charakter. Gdyby witryna internetowa obsługująca taki system głosowania w Internecie byłaby postrzegana przez potencjalnie setki tysięcy odwiedzających – coś, co przemówiłoby do wielu grup hakerskich, które szukają jak największego publicznego ujawnienia – działałyby zatem jako czynnik napędzający lub motywujący do ataku.

Własność środowiska: czynniki wpływające na znaczące zdarzenia

Dla grupy haktywistów, której celem jest przekonanie opinii publicznej, że nie jesteśmy gotowi do głosowania przez Internet ze względów bezpieczeństwa, prawdopodobne jest wystąpienie wyborów powszechnych z wykorzystaniem internetowego systemu głosowania w ich kraju zamieszkania (w Stanach Zjednoczonych). zmotywować grupę, ponieważ dostarczy dalszego uzasadnienia, że ​​„coś trzeba zrobić” w sprawie korzystania z internetowych systemów głosowania na takie krytyczne wydarzenia. Warto zauważyć, że taka grupa hacktavistów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych raczej nie będzie motywowana przez internetowy system głosowania w brytyjskich wyborach parlamentarnych, ponieważ ich motywacja wynika z przekonania, że ​​wszystkie internetowe systemy wyborcze są złe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *