Per-āa : Zdobienia wnętrz

Ponieważ świątynia reprezentuje wszechświat, sufity zawsze były ozdobione obrazami związanymi z niebem, a dekoracje w pobliżu podłogi były zawsze z bagien. Filary często przedstawiały rośliny, tworząc kamienny wszechświat rozpoznawalny dla wszystkich. Zarówno świątynie kultowe, jak i pogrzebowe charakteryzowały się tymi samymi kategoriami ozdobników artystycznych, w tym przedstawieniami

* Czynności rytualne, takie jak rytuały świątynne, procesje i ofiary.

* Działania historyczne, takie jak bitwy, procesje (wojskowe lub religijne), uroczystości koronacyjne, święte sceny narodzin i traktaty dyplomatyczne.

* Sceny środowiskowe, które zostały zastosowane do niektórych elementów architektury świątyni i zawierały przedstawienia nieba, bagien, flory i fauny.

* Składanie ofiar bogom.

Chociaż poprzednie kategorie są ładnie oznaczone, wiele zachowanych obrazów czasami należy do więcej niż jednej kategorii. Na przykład procesje religijne lub ofiary są zarówno czynnościami rytualnymi, jak i historycznymi, ponieważ były prawdziwymi wydarzeniami. Obrazy były strategicznie rozmieszczone w całej świątyni i chociaż artyści mieli dużą swobodę co do treści obrazów, lokalizacja była często z góry ustalona. Na przykład:

* W sanktuarium znajdowały się obrazy ofiar składanych do sanktuarium na świętej korze.

* W świątyniach znajdowały się wizerunki ofiar składanych różnym bogom przez króla.

* Parapety zostały ozdobione wizerunkami promieni słonecznych.

* Sufity zostały pomalowane gwiazdami lub ptakami, aby reprezentować niebo.

* Sklepy spożywcze były udekorowane wizerunkami utuczonych wołów gotowych do uboju.

* Trasy procesji przedstawiały procesję w toku.

* Pylony i zewnętrzne ściany ozdobiono brutalnymi scenami przedstawiającymi króla bijącego wrogów w bitwie lub paradującego w skrępowanych jeńcach. Te wizerunki miały odstraszać wrogów chcących wyrządzić szkodę świątyni, Egiptowi lub królowi.

W salach, które nie miały określonej funkcji, prezentowane były różnorodne obrazy, w tym wydarzenia historyczne, takie jak wyprawy, koronacje, czy publiczne procesje wojskowe. Na przykład w świątyni Edfu ściany posłużyły jako archiwalne dokumenty rejestrujące historię budowy świątyni oraz kalendarze festiwalowe.