Chatbot z Pytonem : Przygotowanie danych do szkolenia bota

Zawsze ważne jest, aby mieć dane dobrej jakości przed wykonaniem jakiegokolwiek uczenia maszynowego. Do szkolenia naszego chatbota potrzebujemy również danych; rozmowa pomiędzy użytkownikiem a chatbotem to dane, na podstawie których musimy trenować nasze modele. Czasami trudno jest znaleźć w Internecie zbiór danych odpowiadający naszym potrzebom. Powinniśmy poświęcić potrzebny czas na zebranie danych. Możemy poprosić naszych przyjaciół i rodzinę o dostarczenie nam przykładowego tekstu rozmowy na temat interakcji z rodzajem bota, który budujesz. Niektórzy ludzie tworzą przykładowe aplikacje do tego samego celu i pozyskują dane w ramach crowdsourcingu. Zatem lepsze dane, lepszy model i lepsze reakcje chatbota. Jeśli chodzi o przygotowanie danych, Rasa nie pozostawia kamienia bez kamienia i jest wyposażona w fajną funkcję zwaną interaktywną nauką. Pomaga w łatwym generowaniu danych historii, a także uczy modelu zarządzania dialogami w miarę dodawania danych historii. Można to nazwać szkoleniem ML w czasie rzeczywistym. Tak więc, w miarę dodawania danych z historii, dowiadujemy się, czy nasz model generuje prawidłowe dane wyjściowe, czy nie. Co najważniejsze, po dodaniu nowych historii możemy zobaczyć, czy model poprawia się, czy pogarsza. W większości przypadków będzie lepiej, ponieważ będziemy w pewnym sensie uczyć się przez wzmacnianie, mówiąc modelowi uczenia się, aby się oduczał i uczył na nowo – prawie tak samo robią ludzie.