Chatbot z Pytonem :Co to jest Rasa NLU?

Rasa NLU to biblioteka NLP typu open source do klasyfikacji intencji i wyodrębniania jednostek w chatbotach. Pomaga w budowaniu i pisaniu niestandardowego NLP dla chatbotów. Tu omówimy dwie części rasy.

* Rasa NLU: Dzięki Rasa NLU nauczymy się przygotowywać dane szkoleniowe dla naszego chatbota, pisać pliki konfiguracyjne, wybierać potok i trenować model. Na koniec będziemy przewidywać intencje tekstu za pomocą naszego modelu. Dowiemy się również, jak analizować encje za pomocą Rasa NLU.

* Rasa Core: W drugiej części nauczymy się trenować model zarządzania dialogami Rasa Core, aby przygotować odpowiedzi zwrotne dla użytkownika. Ta sekcja staje się bardzo ważna, jeśli w chatbocie masz różne cele i związane z nimi pytania lub odpowiedzi. Zamiast pisać wiele warunków w naszym drzewie decyzyjnym i spędzać godziny na debugowaniu ich w przypadku dużej aplikacji na poziomie przedsiębiorstwa, lepiej nauczyć model tworzenia odpowiedzi. Ciekawie będzie zobaczyć, jak dobrze radzi sobie w tym nasz wytrenowany model. Nie możemy po prostu wypluć użytkownikowi niczego w formie tekstu; to powinno mieć sens.