Chatbot z Pytonem : Konfigurowanie webhooków

Aby skonfigurować webhook naszego bota, wróćmy do Konsoli programisty Facebooka:

1. Kliknij przycisk Konfiguracja w sekcji Dodaj produkt dla webhooków po kliknięciu pulpitu nawigacyjnego. Jeśli nie subskrybowałeś jeszcze webhooków, pojawi się opcja „subskrybuj ten obiekt”. Kliknij na to, aby wyświetlić nowe wyskakujące okienko i wprowadź następujące informacje:
  • Adres URL wywołania zwrotnego: jest to adres URL podany na stronie integracji Facebook Messenger.
  • Zweryfikuj token: to jest token, który utworzyłeś.

2. Przejdź do Messengera ➤ Ustawienia ➤ Skonfiguruj webhooki. Pojawi się wyskakujące okienko, jak na rysunku. Dodaj adres URL wywołania zwrotnego i zweryfikuj token.

1. Sprawdź opcje wiadomości i messaging_postbacks w obszarze Pola subskrypcji. Zdecydowanie możesz wybrać to, co jest potrzebne w Twoim przypadku użycia.

4. Kliknij przycisk Zweryfikuj i zapisz. Sprawdź rysunek 3-18 w celach informacyjnych. Powrócisz do strony ustawień, a webhooki powinny mieć status „Ukończone”. Pamiętaj, aby wybrać stronę, do której możesz zasubskrybować webhook dla zdarzeń na stronie.