Chatbot z Pytonem : Dlaczego muszę znać przetwarzanie języka naturalnego, aby zbudować chatbota?

Aby zrozumieć odpowiedź na to pytanie, przyjrzyjmy się najpierw przetwarzaniu języka naturalnego (NLP). Przetwarzanie języka naturalnego (NLP) to dziedzina sztucznej inteligencji, która umożliwia komputerom analizowanie i rozumienie ludzkiego języka. Aby zastosować NLP lub, powiedzmy, rozumienie języka naturalnego (NLU), mamy wiele metod, które omówimy w następnej kolejności. Słyszałeś nowy termin „Rozumienie języka naturalnego” (NLU) – co to teraz jest? Mówiąc prościej, NLU jest podzbiorem szerszego obrazu NLP, podobnie jak uczenie maszynowe, głębokie uczenie się, NLP i eksploracja danych są podzbiorem szerszego obrazu sztucznej inteligencji (AI), która jest ogólnym terminem dla każdego komputera program, który robi coś mądrego. Dobrą zasadą jest używanie terminu NLU do wyrażenia zdolności maszyny do rozumienia języka naturalnego w formie dostarczanej przez człowieka. A teraz, jeśli chodzi o pytanie, czy naprawdę musisz znać NLP, aby zbudować chatbota – odpowiedź brzmi zarówno Tak, jak i Nie. Zdezorientowany? Dobrze słyszałeś, nie jest tak, że nie możesz w ogóle zbudować chatbota, jeśli nie znasz metod i technik NLP, ale Twój zakres będzie nieco ograniczony. Nie będziesz w stanie jednocześnie skalować aplikacji i utrzymywać kodu w czystości. NLP daje Twojemu chatbotowi skrzydła, dzięki którym może latać, gdy nie może po prostu chodzić i biegać. Chatboty dla zwykłego człowieka to nic innego jak sposób na komunikację z jakąś inteligentną maszyną po drugiej stronie. Maszyna ta może działać w trybie głosowym lub tekstowym, a użytkownik wprowadza dane w swoim własnym języku, który w informatyce jest ogólnie nazywany językiem naturalnym. Wiemy, że nie ma czarnej skrzynki, która zdziała cuda i wszystko działa dobrze. Należy wiedzieć, że w AI nie ma nic sztucznego; tak naprawdę to algorytmy uczenia maszynowego i głębokiego uczenia się napisane przez świetnych ludzi, działające pod maską. Maszyny nie osiągnęły jeszcze etapu, w którym mogą myśleć tak samo jak ludzie i posiadać własną inteligencję. Dzisiejsze systemy sztucznej inteligencji – to, co robią i sposób, w jaki się zachowują – są wynikiem tego, jak je wyszkoliliśmy. Zatem, aby zrozumieć naturalny język użytkownika, niezależnie od tego, jaki to będzie język lub jakakolwiek będzie jego forma wejściowa (tekst, głos, obraz itp.), musimy napisać algorytmy i zastosować techniki NLP. NLP jest uważany za mózg chatbotów, który przetwarza surowe dane, przetwarza je, oczyszcza, a następnie przygotowuje do podjęcia odpowiednich działań. NLP samo w sobie jest ogromnym tematem i wymaga czasu i wytrwałości, aby się go całkowicie nauczyć, ale istnieje kilka metod, które programista chatbota musi znać, a których nauczymy się w tej części.