Per-āa : Dołączanie

Oprócz żołnierzy armia zawierała wiele innych ważnych elementów, takich jak:

* Muzycy: Trąbki i bębny służyły żołnierzom do marszu w czasie, a także do sygnalizowania zmian taktycznych i manewrów podczas bitew.

* Sztandary: sztandary wojskowe były ważną częścią bitwy, ponieważ ważne było, aby zobaczyć, gdzie żołnierze znajdują się na polu. Normy były również powodem do dumy żołnierzy.

* Skrybowie: Wszystkie wydarzenia bitewne musiały być rejestrowane, a skrybowie wojskowi towarzyszyli wojsku na polu bitwy. Odpowiadali za liczenie amputowanych części ciała po bitwie (metoda liczenia zabitych wrogów), a także ewidencjonowanie ilości łupów i zebranych jeńców.

* Wyznawcy obozu: W obozach wojskowych kręciło się wiele innych osób, które były odpowiedzialne za sprzątanie namiotów oficerów, przynoszenie wody i gotowanie. Wśród tych osób często były dzieci, które być może później szkolono na żołnierzy.