Per-āa : Istniejące listy królów

Większość istniejących list królów jest zapisana w kontekście religijnym lub pogrzebowym (chociaż niewiele z tych list znajduje się w grobowcach i świątyniach). Większość list to po prostu lista imion królewskich zapisanych w kartuszach na monumentalnych kamiennych blokach lub ścianach świątyń. Królowie, którzy je zlecili, próbowali pokazać, że ich rodowód był starożytny. Znane listy królów obejmują:

* Królewska Lista Totmesa III z Karnaku, obecnie w Luwrze w Paryżu

* Królewska Lista Sety I w Abydos

* Abydos King List of Ramzes II, obecnie w British Museum w Londynie

* Tablica Sakkary z grobowca Tenroya, która zawiera listę 57 władców

* Turyński Kanon Królewski z XIX dynastii

* Kamień z Palermo z piątej dynastii

* Graffiti z kamieniołomów w Wadi Hammamat, które zawierają bardzo krótkie listy

Egiptolodzy używają list królów w połączeniu ze sobą, innymi zapisami historycznymi i dowodami archeologicznymi, ponieważ listy te nie są wiarygodne same w sobie – pomijają nielubianych władców, fragmenty tekstu są uszkodzone lub spisy sięgają tylko do określonego okresu