Per-āa : Moje słowo jest prawem

Na grobowcu Rehmira z XVIII dynastii znajduje się jedna z nielicznych inskrypcji opisująca w pełni rolę wezyra, która była bogata i różnorodna i stanowiła wyraźnie pozycję wielkiej władzy. Wezyrat nie powinien okazywać szacunku książętom i radnym; nie czynić sobie niewolników żadnego ludu. Oto, gdy proszący przybywa z Górnego lub Dolnego Egiptu, nawet z całej ziemi, dopilnuj, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem, aby wszystko odbywało się zgodnie ze zwyczajem, dając każdemu swoje prawo. Osoba, która została osądzona, nie powinna mówić: „Nie dano mi mojego prawa!”. Strzeż się tego, co zostało powiedziane o wezyrze Kheti. Mówi się, że dyskryminował niektórych ludzi ze swojego rodu na korzyść obcych, z obawy, aby nie powiedziano o nim, że faworyzował swoją rodzinę nieuczciwie. Kiedy jeden z nich odwołał się od wyroku, który miał go wydać, uparcie dyskryminował. To nie jest sprawiedliwość. Okazywanie stronniczości jest obrzydliwością boga. Spraw, by się bałeś. Niech ludzie się ciebie boją. Wezyr to urząd, którego się boimy. Oto strach wezyra polega na tym, że czyni sprawiedliwość. Ale rzeczywiście, jeśli człowiek budzi lęk wiele razy, w opinii ludu jest w nim coś nie tak. Nie mówią o nim:

„To naprawdę człowiek”. Oto ten strach przed wezyrem odstrasza kłamcę, gdy wezyr postępuje zgodnie z tym, czego się przed nim boi. Najwyraźniej wezyrat był tak potężną pozycją, że ludność obawiała się korupcji i braku sprawiedliwości. (W rzeczywistości zapisy wskazują na wiele przypadków, w których oskarżano o to wezyrów). Sam Rekhmire miał tajemniczy koniec swojego życia: nigdy nie został pochowany w jego grobowcu, a wiele obrazów w jego grobowcu zostało celowo uszkodzonych, być może po to, by uniemożliwić mu życie pozagrobowe. Czy był to wandalizm spowodowany jego korupcyjnymi działaniami? Historycy mogą się nigdy nie dowiedzieć, ale to skłania do myślenia.