Okna v. 11 : Znalezione zagrożenia

Znaczenie: Gdy wbudowany program antywirusowy systemu Windows znajdzie na komputerze potencjalnie niebezpieczny plik, poinformuje o tym komunikatem przedstawionym na rysunku . Następnie system Windows usuwa plik, aby nie mógł uszkodzić komputera ani plików.

Podobnie jak większość powiadomień, to zawsze pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu.

Prawdopodobna przyczyna: potencjalnie niebezpieczny plik — złośliwe oprogramowanie — prawdopodobnie dotarł pocztą e-mail, dyskiem flash, komputerem podłączonym do sieci lub złośliwą stroną internetową. System Windows usuwa plik, więc nie może wyrządzić żadnej szkody.

Rozwiązania: Program antywirusowy Microsoft Defender usuwa już sprawcę, ale spróbuj zapamiętać, jakie działanie zmusiło program antywirusowy Microsoft Defender do usunięcia problemu. Następnie, jeśli to możliwe, staraj się nie powtarzać tej czynności. Nie zaszkodzi powiedzieć programowi Microsoft Defender Antivirus, aby wykonał pełne skanowanie komputera i przeskanował każde właśnie podłączone urządzenie pamięci masowej. Następnie kliknij przycisk Odrzuć, odetchnij z ulgą i kontynuuj pracę.