Okna v. 11 : System Windows wciąż pyta mnie o pozwolenie

Podobnie jak wcześniejsze wersje systemu Windows, system Windows 11 oferuje konta administratora i standardowego użytkownika. Konto administratora, przeznaczone dla właściciela komputera, posiada całą moc. Z kolei posiadacze zwykłych kont Standard nie mogą robić rzeczy, które mogłyby zmienić komputer lub jego ustawienia. Ale bez względu na to, które z dwóch kont posiadasz, od czasu do czasu zetkniesz się z wersją ogrodzenia z drutu kolczastego dla systemu Windows. Gdy program próbuje coś zmienić na komputerze, system Windows wyświetla komunikat. Posiadacze konta standardowego widzą nieco inny komunikat z poleceniem pobrania hasła od właściciela konta administratora. Oczywiście, gdy ekrany takie jak ten pojawiają się zbyt często, większość ludzi po prostu je ignoruje i wyraża zgodę — nawet jeśli oznacza to, że właśnie pozwolili wirusowi wygodnie zadomowić się w ich komputerze. Kiedy więc system Windows wyśle Ci ekran uprawnień, zadaj sobie następujące pytanie: „Czy system Windows prosi o pozwolenie na coś, co zrobiłem lub o co prosiłem?” Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, wyraź zgodę, aby system Windows mógł przeprowadzić licytację. Ale jeśli system Windows wyśle ​​niespodziewanie ekran uprawnień, gdy nic nie zrobiłeś, kliknij Nie lub Anuluj. To pomaga zapobiegać inwazji potencjalnych szkodników na Twój komputer.