Zarządzaj bibliotekami w systemie Windows 11

Biblioteki to wirtualne kontenery na treści użytkowników. Biblioteka może zawierać pliki i foldery przechowywane na komputerze lokalnym lub w zdalnej lokalizacji przechowywania. W Eksploratorze Windows użytkownicy korzystają z bibliotek w sposób podobny do interakcji z innymi folderami.

Cisza w bibliotece

Domyślnie Biblioteki nie są wyświetlane w systemie Windows 11 — nawet późniejsze wersje systemu Windows 10 wyeliminowały wyświetlanie Biblioteki — więc trzeba będzie je ponownie aktywować, aby się pojawiły.

Krok 1 Jeśli otworzysz Eksplorator plików systemu Windows 11, zauważysz, że Biblioteki nie są już domyślnie widoczne, a szkoda, ponieważ wielu użytkowników na nich polega. Można je jednak zwrócić, a proces jest niezwykle prosty. Zacznij od naciśnięcia klawisza Windows i R, a następnie wprowadź: kontroluj foldery.

Krok 2 Naciśnij Enter lub kliknij przycisk OK, a pojawi się okno Opcje Eksploratora plików. Dostępne tutaj opcje mogą drastycznie zmienić sposób działania Eksploratora Windows, więc uważaj, co włączasz lub wyłączasz. Przejdź do karty Widok i przewiń w dół do sekcji Ustawienia zaawansowane.

Krok 3 Na dole sekcji Ustawienia zaawansowane zobaczysz pole oznaczone Pokaż biblioteki. Kliknij pole, aby zaznaczyć, i ponownie włącz opcję. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk Zastosuj, aby aktywować zmianę, a zobaczysz, że Biblioteki są teraz dostępne za pośrednictwem Eksploratora plików.

Krok 4 Możesz teraz zamknąć okno podręczne Opcje Eksploratora plików. Biblioteki są domyślnie skonfigurowane jako skróty specyficzne dla obszaru. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy każdy wpis Biblioteki, wybrać Właściwości z menu i utworzyć nowe lokalizacje Biblioteki, zmienić ikonę i wiele więcej. Przywróć ustawienia domyślne