Instalowanie drukarki w systemie Windows 11

Po podłączeniu drukarki do komputera lub dodaniu nowej do sieci domowej zwykle można od razu rozpocząć drukowanie. Windows 11 obsługuje większość drukarek, więc prawdopodobnie nie będziesz musiał instalować specjalnego oprogramowania. Oto jak zainstalować drukarki w systemie Windows 11.

Zainstaluj drukarkę lokalną

Lokalna drukarka oznacza po prostu taką, która jest fizycznie podłączona do laptopa lub komputera stacjonarnego za pomocą kabla USB do transmisji danych, a nie bezprzewodowo.

Krok 1 W większości przypadków wszystko, co musisz zrobić, aby skonfigurować drukarkę, to podłączyć ją do komputera i pozwolić, aby oprogramowanie plug and play wykonało swoją pracę. Podłącz kabel USB z drukarki do dostępnego portu USB w naszym komputerze i włącz drukarkę. Jeśli nic się nie dzieje, spróbuj ponownie uruchomić komputer z podłączoną drukarką.

Krok 2 Jeśli drukarka nie skonfiguruje się automatycznie, musisz to zrobić samodzielnie. Kliknij przycisk menu Start i przejdź do Ustawień. Poszukaj Bluetooth & Devices z listy w lewym okienku i kliknij go. Następnie rozwiń Drukarki i skanery. Powinieneś zobaczyć listę dostępnych urządzeń, miejmy nadzieję, z wyświetloną nazwą drukarki.

Krok 3 Jeśli tak, kliknij go, a następnie kliknij Dodaj drukarkę. Drukarka powinna być zainstalowana i gotowa do użycia. Jeśli nie widzisz swojego urządzenia na liście, kliknij „Dodaj urządzenie” i sprawdź, czy skanowanie je znajdzie. Jeśli nadal się nie pojawia, kliknij link „Dodaj ręcznie”, który pojawia się wraz z komunikatem „Drukarki, której szukam, nie ma na liście”.

Krok 4 Spowoduje to otwarcie narzędzia, które krok po kroku pokaże, jak znaleźć i zainstalować oprogramowanie dla starszej drukarki lub takiej, która nie jest jeszcze obsługiwana przez sterowniki zainstalowane fabrycznie w systemie Windows 11. Jeśli to nadal nie powiedzie się, spróbuj przejść do witrynę internetową producenta drukarki i pobierz instalator lub sterowniki.

Zainstaluj drukarkę bezprzewodową

Drukarka bezprzewodowa to taka, która jest podłączona przez Wi-Fi, Bluetooth lub w inny sposób niż kabel USB do transmisji danych. Może to również obejmować drukarkę podłączoną do innego komputera w sieci.

Krok 1 Otwórz ustawienia, a następnie Bluetooth i

Urządzenia, a następnie Drukarki i skanery. Poszukaj swojej drukarki na liście dostępnych urządzeń, a jeśli tam jest, kliknij na nią, a następnie kliknij „Dodaj urządzenie”. Jeśli drukarka jest włączona i podłączona do sieci, system Windows 11 powinien ją łatwo znaleźć.

Krok 2 Dostępne drukarki mogą obejmować wszystkie takie urządzenia w sieci, takie jak drukarki Bluetooth i bezprzewodowe lub te, które są podłączone do innego komputera i udostępnione w sieci. W zależności od typu sieci, do której jesteś podłączony, możesz potrzebować uprawnień do zainstalowania niektórych drukarek.

Krok 3 Jeśli używasz bezprzewodowych punktów dostępowych, przedłużaczy lub wielu routerów bezprzewodowych z oddzielnymi identyfikatorami SSID, musisz upewnić się, że masz połączenie z tą samą siecią co drukarka, aby komputer mógł ją znaleźć i zainstalować. Jeśli drukarki nie ma na liście, być może trzeba będzie dodać ją ręcznie.

Krok 4 Kliknij link „Dodaj ręcznie”, gdy pojawi się komunikat „Drukarki, której szukam, nie ma na liście”. Spowoduje to otwarcie narzędzia, które krok po kroku pokaże, jak znaleźć i zainstalować oprogramowanie dla starszej drukarki lub takiej, która nie jest obsługiwana przez sterowniki systemu Windows 11. Jeśli to się nie powiedzie, spróbuj wyszukać oprogramowanie na stronie internetowej producenta.