Okna v. 11 : Zakup części do sieci

Odwiedź sklep komputerowy w mieście lub w Internecie, kup te rzeczy i jesteś na dobrej drodze do skonfigurowania sieci:

»»Karty sieciowe (opcjonalnie): Ponieważ większość nowych komputerów i laptopów zawiera zarówno karty przewodowe, jak i bezprzewodowe, prawdopodobnie możesz to skreślić z listy zakupów. Ale jeśli musisz dodać adapter, wybierz niedrogi adapter przewodowy lub bezprzewodowy, który podłącza się do portu USB komputera. (Urządzenia mobilne, takie jak laptopy, tablety i smartfony, mają wbudowane karty sieci bezprzewodowej).

»»Kabel sieciowy (opcjonalny): nie korzystasz z sieci bezprzewodowej? Następnie kup kable Ethernet, które przypominają kable telefoniczne, ale mają nieco grubsze gniazda. Kup kabel do każdego komputera, który chcesz podłączyć. Kable muszą być wystarczająco długie, aby sięgały od komputera do routera, co opisano poniżej.

»»Router: To małe pudełko robi całą magię. Większość dzisiejszych routerów ma wbudowaną kartę bezprzewodową; wiele z nich zawiera również modem szerokopasmowy umożliwiający dostęp do Internetu. Routery bezprzewodowe zwykle zawierają cztery gniazda, które umożliwiają podłączenie do czterech pobliskich komputerów za pomocą kabli.

Niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) dostarczają router lub modem bezprzewodowy, a nawet wysyłają technika do domu, aby skonfigurował dla Ciebie sieć. Nigdy nie zaszkodzi zapytać.