Okna v. 11 : Zmiana lub dodawanie kont użytkowników

System Windows oferuje dwa nieco różne sposoby dodawania kont użytkowników. Dzieli je na dwa typy osób, które najprawdopodobniej dodasz do swojego komputera:

»»Członkowie rodziny: Wybierając ten typ konta, możesz automatycznie ustawić kontrolę na kontach swoich dzieci. Każda osoba dorosła, którą tu dodasz, może automatycznie monitorować korzystanie z komputera przez dzieci. Wszyscy członkowie rodziny muszą mieć konta Microsoft; jeśli jeszcze ich nie mają, proces pomaga je utworzyć.

»»Inni członkowie: Ten typ konta najlepiej sprawdza się w przypadku współlokatorów lub innych długoterminowych gości, którzy będą korzystać z komputera, ale nie potrzebują monitorowania ani możliwości monitorowania dzieci.

Kolejne dwie sekcje opisują, jak tworzyć oba typy kont, a także jak zmieniać istniejące konta. Tylko konta administratora mogą dodawać nowe konta użytkowników do komputera. Jeśli nie masz konta administratora, poproś właściciela komputera o uaktualnienie konta ze standardowego do administratora.