Okna v. 11 : Udostępnianie jednego komputera kilku osobom

System Windows pozwala kilku osobom dzielić jeden komputer, laptop lub tablet, nie pozwalając nikomu zaglądać do plików osobistych innych osób. Tajemnica? System Windows przyznaje każdej osobie własne konto użytkownika, które starannie izoluje pliki tej osoby. Kiedy ktoś wpisze swoją nazwę konta użytkownika i hasło, komputer wygląda na stworzony specjalnie dla niego: wyświetla spersonalizowane tło pulpitu, opcje menu, programy i pliki — i zabrania przeglądania elementów należących do innych użytkowników. W tym rozdziale wyjaśniono, jak skonfigurować osobne konto użytkownika dla wszystkich domowników, w tym właściciela komputera, członków rodziny i współlokatorów. Wyjaśnia również, jak tworzyć konta dla dzieci, co pozwala monitorować ich aktywność na komputerze i ustalać limity tam, gdzie uznasz to za konieczne.