Prywatność Edge

Wygląda na to, że Microsoft poważnie traktuje wybory dotyczące prywatności użytkowników w Edge Chromium, a teraz masz znacznie łatwiejszy sposób kontrolowania danych i historii przeglądania. Największą poprawą jest zapobieganie śledzeniu. Możesz uzyskać dostęp do tych ustawień w Menu przeglądarki > Ustawienia > Prywatność i usługi. Możesz wybrać trzy różne poziomy zapobiegania śledzeniu: podstawowy, zrównoważony i ścisły. Wszystkie te opcje blokują znane szkodliwe moduły śledzące, ale sposób wyświetlania spersonalizowanych treści (takich jak reklamy) i działanie wszystkich funkcji witryny zależy od wybranego poziomu. Radzimy przejść na Strict, a następnie zobaczyć, jak wpłynie to na Twoje ulubione strony internetowe. Jeśli okaże się, że rzeczy nie są wyświetlane tak, jak powinny, zawsze możesz przełączyć się z powrotem na Zrównoważony. Możesz przeglądać witryny, którym zablokowałeś śledzenie, a także zezwolić na wyjątki, jeśli istnieją witryny, którym chcesz zezwolić na śledzenie.