Okna v. 11 : TWORZENIE PUNKTU PRZYWRACANIA

System Windows odchodzi od punktów przywracania do nowszego systemu resetowania, omówionego w rozdziale 18. Jednak fani starej szkoły przywracania systemu mogą nadal tworzyć i używać zaufanych punktów przywracania systemu Windows, aby przywrócić komputer do stanu, w którym czuł się lepiej. Punkty przywracania zachowują się trochę jak kapsuła czasu, zapisując ustawienia komputera w określonym momencie. Jeśli te ustawienia ulegną później uszkodzeniu, powrót do wcześniejszego punktu przywracania może czasami rozwiązać problem. Aby utworzyć punkt przywracania, wykonaj następujące kroki:

1. Kliknij ikonę wyszukiwania na pasku zadań, w wyskakującym okienku wyszukiwania wpisz Utwórz punkt przywracania i kliknij łącze Utwórz punkt przywracania w wynikach wyszukiwania. Pojawi się okno Właściwości systemu otwarte na karcie Ochrona systemu, która zawiera listę opcji Przywracania systemu. Poszukaj przycisków Konfiguruj i wyszarzonych przycisków Utwórz w pobliżu dolnej krawędzi okna.
  2. W oknie Dostępne dyski kliknij dysk lokalny C: (systemowy). Następnie kliknij przycisk Konfiguruj, a gdy pojawi się okno Ochrona systemu dla dysku lokalnego (C:), kliknij przycisk Włącz ochronę systemu i kliknij OK. Spowoduje to włączenie Ochrony systemu dla dysku C:, która jest wymagana przed użyciem funkcji Przywracanie systemu. Kiedy klikniesz OK, okno zamknie się, powracając do okna Właściwości systemu. Zwróć uwagę, że Twoje dzieło pozwala teraz wybrać przycisk Utwórz.
  3. Kliknij przycisk Utwórz, aby pobrać okno Ochrona systemu, wpisz nazwę nowego punktu przywracania, a następnie kliknij przycisk Utwórz okna, aby zapisać punkt przywracania. Wybierz nazwę opisującą stan komputera, na przykład „Utworzono właśnie przed zainstalowaniem nowej aplikacji do gry w kręgle”, dzięki czemu lepiej ją zapamiętasz. System Windows utworzy punkt przywracania o wybranej nazwie, pozostawiając kilka otwartych okien do zamknięcia.

Tworząc i oznaczając własne punkty przywracania w dobre dni, będziesz wiedział, których użyć w gorsze dni.