Okna v. 11 : Dodanie drukarki lub skanera

Skłóceni producenci drukarek nie mogli dojść do porozumienia co do sposobu instalacji drukarek i skanerów. W rezultacie instalujesz drukarkę na jeden z dwóch sposobów:

»»Niektórzy producenci zalecają, aby po prostu podłączyć drukarkę lub skaner, wkładając jego prostokątne złącze do małego prostokątnego portu USB w komputerze. System Windows automatycznie zauważa, rozpoznaje i akceptuje nowe urządzenie. Zaopatrz swoją drukarkę we wszystkie potrzebne wkłady atramentowe, toner lub papier i gotowe.

»»Inni producenci stosują brzydsze podejście, mówiąc, że przed podłączeniem urządzenia należy zainstalować dołączone oprogramowanie. A jeśli oprogramowanie nie zostanie najpierw zainstalowane, drukarka lub skaner może nie działać poprawnie.

Niestety jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jak należy zainstalować drukarkę lub skaner, jest sprawdzenie dołączonej instrukcji. (Zwykle informacja ta pojawia się na kolorowym, jednostronicowym arkuszu szybkiej instalacji, zapakowanym w pudełko z drukarką.) Nie masz instrukcji? Większość producentów oferuje je teraz online na swoich stronach internetowych. Jeśli w drukarce brakuje oprogramowania instalacyjnego, zainstaluj wkłady, dodaj papier do zasobnika i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby uruchomić drukarkę:

1. Gdy system Windows jest uruchomiony, podłącz drukarkę do komputera i włącz drukarkę. System Windows może wysłać komunikat informujący, że drukarka została pomyślnie zainstalowana, ale wykonaj następny krok, aby ją przetestować.
  2. Kliknij przycisk Start, kliknij ikonę Ustawienia, aw aplikacji Ustawienia kliknij ikonę Bluetooth i urządzenia. Zostanie otwarta aplikacja Ustawienia, aby wyświetlić kategorię Bluetooth i urządzenia, pokazaną wcześniej na rysunku 12.5.
  3. Z prawej strony aplikacji Ustawienia wybierz Drukarki i skanery. Aplikacja Ustawienia wyświetla wszystkie drukarki i skanery podłączone do komputera. Jeśli zauważysz swoją drukarkę wymienioną według jej modelu lub nazwy marki, kliknij jej nazwę, kliknij przycisk Zarządzaj i kliknij słowa “Wydrukuj stronę testową”, gdy pojawi się okno Zarządzanie urządzeniem. Jeśli strona testowa zostanie wydrukowana prawidłowo, to koniec. Gratulacje. Strona testowa nie działa? Sprawdź, czy z wnętrza drukarki usunięto całe opakowanie i czy znajdują się w niej wkłady atramentowe. Jeśli nadal się nie drukuje, drukarka może być uszkodzona. Skontaktuj się ze sklepem, w którym go kupiłeś i zapytaj, z kim się skontaktować ze wsparciem. Okno Zarządzanie urządzeniem dla drukarki często zawiera również przycisk Właściwości drukarki. Kliknięcie tego przycisku umożliwia dostęp do ustawień drukarki lub skanera, dzięki czemu można zmienić ich zachowanie. Otóż ​​to. Jeśli jesteś jak większość ludzi, Twoja drukarka działa jak urok.

»»Aby usunąć drukarkę, której już nie używasz, kliknij jej nazwę w kroku 3 i wybierz opcję Usuń urządzenie z menu podręcznego. Nazwa tej drukarki nie pojawia się już jako opcja podczas próby drukowania z programu. Jeśli system Windows poprosi o odinstalowanie sterowników i oprogramowania drukarki, kliknij przycisk Tak — chyba że myślisz, że kiedyś będziesz mógł ponownie zainstalować tę drukarkę.

»»Możesz zmienić opcje drukarki z poziomu wielu programów. Wybierz Plik na pasku menu programu (może być konieczne naciśnięcie klawisza Alt, aby wyświetlić pasek menu), a następnie wybierz Ustawienia drukowania lub Drukuj. W wyświetlonym oknie można zmienić takie parametry, jak rozmiary papieru, czcionki i typy grafiki.

»»Kiedy tworzysz sieć,  możesz udostępnić swoją drukarkę innym komputerom w sieci. Twoja drukarka zostanie wyświetlona jako dostępna dla wszystkich komputerów w Twojej sieci.

»»Jeśli oprogramowanie Twojej drukarki jest dla Ciebie niejasne, spróbuj kliknąć przyciski Pomoc w jej menu. Wiele przycisków jest dostosowanych do konkretnego modelu drukarki i oferuje porady, których nie ma w systemie Windows.

»»Aby drukować z tabletów i telefonów, kup i zainstaluj drukarkę Wi-Fi. Po podłączeniu do sieci i udostępnieniu powinna pojawić się jako opcja drukowania na większości popularnych urządzeń Wi-Fi.