Okna v. 11 : Dostosowywanie ustawień w systemie Windows

Większość ludzi nienawidzi zmieniać ustawień w systemie Windows i nie bez powodu: są zbyt skomplikowane. Skąd wiesz, które ustawienie działa najlepiej? Jak w ogóle znaleźć odpowiednie ustawienie? A jeśli przestawisz niewłaściwy przełącznik, jak cofniesz wszelkie uszkodzenia peryferyjne? Windows nie ułatwia tego niestety, ponieważ kilka rzeczy działa przeciwko tobie. Po pierwsze, każda aplikacja zawiera własną, indywidualną partię ustawień. System Windows zawiera również inny zestaw ustawień głównych, znany jako aplikacja Ustawienia. Wreszcie, system Windows od czasu do czasu wyrzuca cię do tego starego, wypełnionego przełącznikami pola obwodów, znanego jako Panel sterowania, pozostałości po wcześniejszych wersjach systemu Windows. Bez względu na to, z jakim zestawem przełączników masz do czynienia, możesz użyć ich do dostosowania wyglądu, działania, zachowania i klimatu systemu Windows oraz jego aplikacji i programów. W tym rozdziale wyjaśniono, jak znaleźć potrzebne ustawienia, co z nimi zrobić, gdy zostaną odkryte, i jak cofnąć ich dzieło, jeśli pogorszą sytuację. Jedna uwaga: niektóre ustawienia może zmienić tylko osoba posiadająca konto wszechmocnego administratora — zwykle właściciel komputera. Jeśli system Windows nie chce przełączyć przełącznika, zadzwoń po pomoc do właściciela komputera.