Okna v. 11 : Absolutnie niezbędny przewodnik po wycinaniu, kopiowaniu i wklejaniu

Windows wziął napiwek od przedszkolaków i sprawił, że wycinanie i wklejanie stało się integralną częścią życia z komputerem. Możesz elektronicznie wyciąć lub skopiować prawie wszystko, a następnie wkleić to w dowolnym miejscu bez zamieszania i jeszcze mniej bałaganu. Możesz na przykład skopiować zdjęcie i wkleić je na ulotkach z zaproszeniami na przyjęcie. Pliki można przenosić, wycinając je z jednego folderu i wklejając do innego. Możesz wycinać i wklejać zdjęcia z aparatu cyfrowego do folderu w folderze Zdjęcia. Możesz też łatwo wycinać i wklejać akapity w różnych miejscach w edytorze tekstu. Piękno pulpitu systemu Windows polega na tym, że przy wszystkich tych oknach jednocześnie na ekranie można łatwo pobrać fragmenty dowolnego z nich i wkleić wszystkie części do zupełnie nowego okna. Nie zapominaj o kopiowaniu i wklejaniu drobnych rzeczy. Kopiowanie nazwiska i adresu jest znacznie szybsze i dokładniejsze niż ręczne wpisywanie ich w liście. Lub, gdy ktoś wyśle Ci adres internetowy, skopiuj go i wklej bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki. Łatwo jest również skopiować większość elementów wyświetlanych na stronach internetowych (ku konsternacji wielu profesjonalnych fotografów).

Szybki i brudny przewodnik po wycinaniu i wklejaniu

Zgodnie z działem Nie zanudzaj mnie szczegółami, oto krótki przewodnik po trzech podstawowych krokach wycinania, kopiowania i wklejania:

1. Wybierz element do wycięcia lub skopiowania: kilka słów, akapit lub całą stronę; plik lub grupa plików; adres internetowy; lub prawie każdy inny element na twoim komputerze.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy zaznaczenie i wybierz ikonę Wytnij lub Kopiuj z górnej części wyskakującego menu, w zależności od potrzeb. Użyj Wytnij, gdy chcesz coś przenieść. Użyj opcji Kopiuj, jeśli chcesz coś powielić, pozostawiając oryginał w stanie nienaruszonym. Skrót klawiaturowy: Przytrzymaj Ctrl i naciśnij X, aby wyciąć lub C, aby skopiować.
  3. Kliknij prawym przyciskiem miejsce docelowe elementu i wybierz Wklej. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy dokument, folder, inny program lub inne miejsce na komputerze. Skrót klawiaturowy: przytrzymaj Ctrl i naciśnij V, aby wkleić.