Okna v. 11 : Wyjście z Windowsa

Ach! Najprzyjemniejszą rzeczą, jaką będziesz robić w systemie Windows przez cały dzień, może być zaprzestanie korzystania z niego. Wyjście z systemu Windows stanowi jednak przeszkodę w tym procesie: musisz zdecydować, czy chcesz wstrzymać, zamknąć, czy ponownie uruchomić komputer. Odpowiedź zależy od tego, jak długo porzucasz komputer. Czy po prostu odchodzisz od komputera na kilka chwil, czy też masz dość pracy na cały dzień? Obydwa scenariusze — tymczasowy pobyt i pozostawienie komputera na cały dzień — omówię w dwóch kolejnych sekcjach. Jeśli nie chcesz przedzierać się przez instrukcję, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć komputer, oto najszybszy sposób, aby go wyłączyć:

1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij ikonę Zasilanie (pokazaną w

margines) w pobliżu prawego dolnego rogu menu Start.

1. Wybierz Zamknij z wyskakującego menu.
  2. Jeśli komputer protestuje, mówiąc, że utracisz niezapisaną pracę, zamiast tego wybierz Uśpij.

Następne dwie sekcje dotyczą subtelniejszych aspektów tego, co stało się złożonym obowiązkiem. Zaawansowani użytkownicy korzystają z tej sztuczki szybkiego zamykania systemu po zapisaniu swojej pracy: kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, wybierz opcję Zamknij lub Wyloguj z wyskakującego menu, a następnie wybierz Zamknij z wyskakującego menu.