Lean Customer Development : Jakie ograniczenia powstrzymują klientów?

Kiedy widzimy klientów z problemami, których nie byli w stanie rozwiązać, zwykle myślimy, że przyczyną jest albo brak dostępu („po prostu nie mają tego produktu”), albo brak motywacji („po prostu nie mają” rozumiem ”). Innymi słowy, gdyby klient mógł dostać w swoje ręce produkt, który rozwiązał ten problem, byłby gotowy. Lub, jeśli klientowi zależało na tyle, by rzucić wyzwanie status quo i poszukać rozwiązania, już by je znalazł. W rzeczywistości na klientów ma wpływ szereg ograniczeń. Nie wszystkie z nich są obiektywne, ale to nie zmniejsza ich wpływu. Musisz zrozumieć, jakie ograniczenia ograniczają Twojego klienta, ponieważ to one decydują o tym, które pytania uzupełniające będą wartościowe, jakie rozwiązania będą atrakcyjne, a jakie ostatecznie będą skuteczne. Typowe ograniczenia, które zauważyłem, obejmują:

  • Problem nie jest postrzegany jako problem
  • Brak świadomości tego, co jest możliwe technologicznie
  • Ograniczone zasoby (środowisko, czas, budżet)
  • Oczekiwania kulturowe lub społeczne, które ograniczają zachowania

Omówmy każdy z nich, aby zrozumieć, dlaczego stwarzają problemy i w jaki sposób możesz wskazać użytkownikom, aby je pominęli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *