Lean Customer Development : Znajdowanie osób na forach i w prywatnych społecznościach internetowych

Szukasz rodziców, entuzjastów BMW, osób, które przeżyły choroby przewlekłe, dietetyków lub koneserów wina? Jest mniej prawdopodobne, że znajdziesz ich w witrynie społecznościowej, takiej jak Quora, niż na forum tematycznym, liście mailingowej lub społeczności opartej na członkostwie. Wiele z tych społeczności jest publicznie dostępnych, ale najskuteczniejszym sposobem znalezienia najlepszych jest zapytanie docelowego klienta: „Jeśli chcesz znaleźć najlepsze rekomendacje dla [temat], dokąd byś się udał?” Nie traktuj tych społeczności tylko jako miejsca gromadzenia rozmów o rozwoju klientów – szanuj ustaloną kulturę i społeczność. Już samo przeczytanie rozmów daje prostą metodę weryfikacji pomysłów – zobaczysz, które tematy przyciągają dziesiątki odpowiedzi, a które pozostają bez odpowiedzi. To dobry zastępca tego, co boli i co motywuje potencjalnych klientów! Podobnie jak w przypadku Quory, ważne jest, aby zacząć od wspierania społeczności. Czaj się i czytaj przez chwilę rozmowy, a następnie udziel odpowiedzi (odpowiedzi oparte na faktach są bezpieczniejsze niż opinie). Wykorzystaj swój udział jako sposób na nawiązanie kontaktu z kilkoma osobami, zamiast wysyłać prośby o wywiady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *