Okna v. 11 : Wybierz, aby wybrać, co się dzieje z dyskami wymiennymi

Znaczenie: Windows wysyła wiadomość pokazaną na rysunku, gdy chce wiedzieć, co zrobić po podłączeniu dysku twardego lub dysku flash do portu USB komputera.

Prawdopodobna przyczyna: Podłączyłeś nowy dysk twardy lub dysk flash do portu USB komputera.

Rozwiązanie: Możesz po prostu zignorować wiadomość, a ona zniknie bez wyrządzania szkody. Jeśli go klikniesz, system Windows pozwoli ci wybrać jedną z trzech akcji:

»»Konfiguruj ustawienia pamięci: Spowoduje to otwarcie ustawień pamięci aplikacji Ustawienia, z których niewiele dotyczy dysków przenośnych. (Wcześniej system Windows oferował możliwość używania dysku jako urządzenia do tworzenia kopii zapasowych).

»»Otwórz folder, aby wyświetlić pliki: Najbardziej prawdopodobny wybór, pozwala wyświetlić zawartość nowo podłączonego dysku.

»»Nie podejmuj żadnych działań: wybierz tę opcję, a system Windows przestanie wysyłać takie bezsensowne wiadomości. Następnie, gdy chcesz zobaczyć, co znajduje się na dysku, możesz otworzyć Eksplorator plików, aby wyświetlić zawartość dysku.