Skype w systemie Windows 11

Chociaż Skype zajął miejsce na drugim planie w Teams podczas ogólnoświatowej blokady Covid-19, nadal okazał się niezwykle przydatny dla osób, aby pozostać w kontakcie z bliskimi i przyjaciółmi na całym świecie.

Chociaż podczas korzystania ze Skype’a oczekuje się, że pojawisz się przed kamerą, zawsze lepiej jest pamiętać, że nie musisz. Możesz łatwo połączyć się z sesją i mówić lub pisać bez pokazywania twarzy, po prostu zakrywając kamerę.

To jest Twój profil, kliknij obraz, aby otworzyć szczegółowe informacje o swoim koncie Microsoft, a także zarządzać swoim profilem Skype.

Dostępne są dalsze ustawienia, a także Zakładki i możliwość doładowania połączeń w lokalnej walucie.

Ten panel zawiera szczegółowe informacje o ostatnich czatach i rozmowach prowadzonych z innymi osobami w Skypie. Stąd możesz umawiać się na nowe rozmowy wideo Skype, nowe czaty, przeglądać kontakty i wyświetlać powiadomienia. Kliknij ostatnie czaty, aby wyświetlić zawartość w głównym oknie Skype. Tutaj możesz także uruchomić test echa/dźwięku, aby przetestować mikrofon i kamerę.

Główne okno Skype’a to miejsce, w którym będą odbywać się wszystkie rozmowy wideo i czaty. Zgrupowane połączenia dzielą ekran w zależności od liczby osób biorących udział w rozmowie, a do czatów można dodawać i przeglądać załączniki, takie jak obrazy i filmy.

W ostatnich latach Skype został przeprojektowany, aby działał lepiej i oferował wyższą rozdzielczość. Jeśli uważasz, że jakość Twojego filmu jest niewystarczająca, przyjrzyj się ustawieniom sprzętowym kamery internetowej i sprawdź, czy możesz to poprawić.

Górny pasek zawiera szczegółowe informacje o liczbie uczestników, wszelkich obrazach i filmach zawartych w czacie lub rozmowie oraz pozwala znaleźć dowolne słowo kluczowe dla uczestników. Możesz także rozpocząć połączenie i dodać więcej kontaktów według potrzeb za pomocą dwóch przycisków w prawym górnym rogu ekranu.

Warto wspomnieć, że jakość wideo często może ulec pogorszeniu z powodu braku przepustowości. Skype automatycznie sam się ograniczy aby utrzymać połączenie przy życiu, często ze szkodą dla jakości wideo. Jeśli tak się stanie, zatrzymaj wszelkie inne pobieranie z przeglądarki lub sprawdź ustawienia internetowe

Użyj tego łącza, aby wysłać do innych osób, aby mogły dołączyć do rozmowy. Będą potrzebować dostępu do Skype’a jako własnej aplikacji zainstalowanej w swoim systemie lub mogą użyć łącza, aby uzyskać dostęp do rozmowy za pośrednictwem strony internetowej Skype. Możesz także dodać więcej osób za pośrednictwem swoich kontaktów lub tworzyć określone wspólne zaproszenia.

Tutaj wpiszesz treść czatu i wiadomości wideo. Możesz także dołączać emotikony, dołączać pliki, udostępniać dane kontaktowe, tworzyć ankiety, planować rozmowy, udostępniać swoją lokalizację i uzyskiwać dostęp do swojego obszaru OneDrive, aby współpracować z innymi osobami nad treścią.