Agile Leadership : CO NASTĘPNE?

Te pierwsze niepewne ruchy wiosłem dostarczy Ci ważnych informacji, ale nie zapewnią Ci satysfakcjonującego dnia na oceanie, jeśli się tam zatrzymasz. Najlepiej jest myśleć o naszym początkowym projekcie jako samodzielnym i jednocześnie będącym częścią serii – kiedy jeden jest ukończony (lub bliski ukończenia), zobaczysz, jaki powinien być następny. Dowiesz się, jakie poprawki wprowadzić na podstawie tego, czego się nauczyłeś, i prawdopodobnie zidentyfikowałeś pewne wyzwania, o których nadal musisz się dowiedzieć więcej. I chociaż kajak może być jednostką wyłącznie jednoosobową, jest mnóstwo miejsca dla innych, którzy mogą dołączyć do Ciebie w dążeniu do celu, który sobie wyznaczyłeś. Ten „szum”, który stworzyłeś, oznacza, że ​​masz teraz większy zespół i twój następny projekt może mieć większy zakres. Oto kolejny przykład tej umiejętności w działaniu: zespół liderów HR zebrał się, aby przemyśleć swój program szkoleniowy dla kadry zarządzającej. Obecny program firmy jest skierowany do młodych talentów, którzy „zapowiadają się”. Uczestnicy uczestniczą w serii kursów weekendowych w ciągu dwóch lat; na koniec zdobyli około połowy punktów potrzebnych do uzyskania tytułu MBA na lokalnym uniwersytecie; następnie wielu decyduje się na samodzielne ukończenie tego stopnia. Liczba i jakość kandydatów zmniejszyła się w ciągu ostatnich kilku lat, głównie dlatego, że przełożeni muszą „nominować” uczestników i zgadzać się na opłacenie około połowy kosztów czesnego – a „słowo z ulicy” jest takie, że program nie jest tego wart (a bardziej ogólnie, tytuł MBA nie jest tak pożądany, jak wtedy, gdy program rozpoczął się ponad 20 lat temu). Zespół chciałby stworzyć zestaw kursów opartych na symulacjach i innych, bardziej nowoczesnych metodach uczenia się. Wiedzą, że w końcu „czołowi menedżerowie” firmy będą musieli zatwierdzić nowy program, ale kilka z tych osób przeszło przez obecny, tradycyjny program i ocenia go bardzo przychylnie. Zespół decyduje, że tego rodzaju poważne zmiany w programie nauczania nigdy nie nastąpią bez silnego wsparcia w całej firmie – poza samym działem HR. Zespół postanawia przetestować założenie, że to podparcie może być ocynkowane. Projektują początkowy projekt tworzenia klasy, która używa formatu „pop-up”. Wyskakujące okienka to nieformalne, nierejestrowane zajęcia, które pojawiają się nieformalnie tylko na kilka sesji i są świetnym sposobem na szybkie sprawdzenie zainteresowania uczniów danym tematem. Mają nadzieję, że kilkunastu uczestników przyjdzie na jednosesyjne warsztaty poświęcone tworzeniu budżetów – jest to skromny cel, ponieważ jest zaplanowany na noc w dni powszednie, a oni nie oferują żadnego jedzenia ani napojów. Ku ich radości pojawia się ponad czterdziestu pracowników. Nie tylko wykazali, że jest duże zainteresowanie, ale kilku uczestników pyta, czy mogą wziąć udział w przeprojektowaniu. Ich następny projekt, z powiększonym zespołem, który poradzi sobie z większym wyzwaniem: serią wyskakujących okienek.