Zaufanie w Cyberspace : Problemy z uczciwością

Niezwykle ważne jest, aby dane nie zostały uszkodzone ani zmodyfikowane po ich przechowywaniu w środowisku chmury. Naruszenie uczciwości może nie tylko przynieść straty cennego majątku, ale także zaszkodzić reputacji rynkowej przedsiębiorstwa i mieć konsekwencje prawne. Istnieje wiele sposobów naruszenia integralności w środowisku chmury. Przyczyny naruszenia integralności mogą być niezamierzone lub złośliwe. Niezamierzone problemy mają głównie charakter techniczny, na przykład awarie kontrolera multimediów, uszkodzenie metadanych i awarie taśm. Uszkodzenie danych może również nastąpić z powodu duplikowania danych i działań związanych z transferem danych w środowisku chmury. W centrum danych w chmurze integralność danych zależy od praktyk zarządzania bezpieczeństwem stosowanych przez dostawcę CSP. Ponadto w środowisku z wieloma dzierżawcami przechowywanie w chmurze może ciągle się zmieniać, a znalezienie fizycznej lokalizacji danych pojedynczego klienta może być bardzo trudne.