Audyt Umysłu Hackera : Własność środowiska: sterowniki stowarzyszenia grupowego

Grupa działająca (haktywistyczna), do której należy przeciwnik, może być źródłem głównego motywatora (kierowcy) przeciwnika. Jest to prawdą z kilku powodów:

  1. Cyberprzestępcze grupy działania, takie jak grupy haktywistów, często składają się z wielu członków, z których wszyscy postrzegają siebie nawzajem jako rówieśników. Ze względu na często wysoce polityczne przyczyny, które wspierają takie grupy, często wywierany jest duży nacisk na poszczególnych członków grupy, aby odnieśli sukces i zrobili wrażenie na swoich rówieśnikach w grupie działania (prawdziwa presja rówieśników!).
  2. Wiele grup akcji często karmi swoich członków propagandą w celu wsparcia sprawy grupy działania. Taka propaganda często usprawiedliwia działania przeciwne w umysłach członków grupy, motywując ich jeszcze bardziej.

Tabela przedstawia przewidywany zestaw zmiennych właściwości środowiskowych typowej grupy brytyjskich haktywistów, którzy mogą być zmotywowani do zaatakowania systemu „UK EVote”.

Pytanie profilowe: odpowiedź

Lokalizacja atakującego: Wielka Brytania

Ważne wydarzenia na świecie: wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii za rok

Istotne skojarzenia: osadzone w społeczności hakerów

Istotne stowarzyszenia grup działania: kilka internetowych grup haktywistów

Dodatkowe zasoby ze środowiska: Brak

Postrzegane prawdopodobieństwo wykrycia przy próbie – P (D / A)

Podobnie jak w przypadku poprzedniego zestawu właściwości środowiska, postrzegane prawdopodobieństwo wykrycia przez przeciwnika jest prawdopodobnie podwyższone, biorąc pod uwagę zmienną właściciela obiektu będącego celem ataku (rząd brytyjski). Ponownie, podobnie jak w poprzednim zestawie warunków, postrzegane prawdopodobieństwo wykrycia jest jeszcze większe, biorąc pod uwagę cel wielu grup haktywistycznych, co często wiąże się z publicznym ogłaszaniem ich działań – na przykład, że z powodzeniem zaatakowali cel, taki jak brytyjskie głosowanie elektroniczne system. Takie ogłoszenie byłoby oczywiście endemiczne dla wykrycia ataku.

Postrzegane konsekwencje atrybucji w przypadku wykrycia – C (A / D)

W rozdziale 2 omówiliśmy wpływ, jaki środowisko przeciwnika może mieć na postrzegane przez przeciwnika konsekwencje atrybucji po wykryciu z powodu zmiennych prawnych związanych z lokalizacją przeciwnika. Ze względu na umiejscowienie przeciwnika w profilu własności środowiska nr 2 (przedstawionym w tabeli 5.4), istnieje duża szansa, że ​​przeciwnik będzie świadomy przynajmniej niektórych praw rządzących konsekwencjami atrybucji po wykryciu podczas ataku na cel należy do rządu kraju, w którym zamieszkuje. w tym celu postrzegane konsekwencje atrybucji po wykryciu prawdopodobnie będą wyższe niż w przypadku przeciwnika, przy zmiennych właściwościach środowiska przedstawionych w tabeli 5.3.

Postrzegane konsekwencje niepowodzenia – C / F

Podobnie jak w przypadku poprzedniego profilu środowiskowego, przeciwnik będący członkiem grupy działania (takiej jak grupa haktywistów) rzadko angażuje się w cel ataku, w przypadku którego obawia się, że może się nie udać. Dotyczy to postrzeganego przez niego prawdopodobieństwa sukcesu.

Wpływy na czynniki atakujące poprzez zmienne w profilu środowiska nr 2

Poniżej znajdują się dodatkowe spostrzeżenia dotyczące trzeciego czynnika napędzającego ataki kontradyktoryjne (motywatorów). Zwróć uwagę na liczbę sterowników w wyniku zmiany zmiennej lokalizacji (w obrębie właściwości atakującego).

Docelowa nieruchomość: kierowca mający wpływ na właściciela

Cel ataku, system głosowania online obsługiwany i rozwijany przez rząd sprawujący władzę w kraju, w którym przebywa przeciwnik, służy jako znaczący czynnik napędzający atak ze względu na swój głośny charakter. ) jest zorientowana na przyczyny specyficzne dla Wielkiej Brytanii.

Własność środowiska: czynniki wpływające na znaczące zdarzenia

Dla grupy haktywistów, której celem jest przekonanie opinii publicznej, że nie jesteśmy gotowi do głosowania przez Internet ze względów bezpieczeństwa, wystąpienie wyborów powszechnych z wykorzystaniem internetowego systemu głosowania w Stanach Zjednoczonych może jeszcze bardziej zmotywować grupę, ponieważ poda dalsze uzasadnienie, że „coś trzeba zrobić”. Istotne wydarzenie w otoczeniu przeciwnika (w tym przypadku kraju zamieszkania), takie jak internetowe wybory powszechne w kraju, w którym zamieszkuje adwersarz, stanowiłoby doskonałą okazję do przekazania przez taką grupę swojego przesłania.

Własność środowiska: sterowniki stowarzyszenia grupowego

Grupa działająca (haktywistyczna), do której należy przeciwnik, może być źródłem głównego motywatora (kierowcy) przeciwnika. Jest to prawdą z kilku powodów:

  1. Jeśli grupa haktywistów, do której należy nasz przeciwnik w tym profilu, jest zorientowana przede wszystkim na sprawy brytyjskie, wydarzenie takie jak wybory powszechne w Internecie i możliwość ich zakłócenia miałoby na tyle duże znaczenie, że wywarłoby na przeciwniku znaczną presję pełne wykorzystanie szansy poparcia sprawy grupy.
  2. Zaangażowani przeciwnicy mogą, ze względu na swoje położenie (w Wielkiej Brytanii) i poprzez poczucie patriotyzmu, wierzyć, że pomagają swojemu krajowi, demonstrując błąd w czymś tak krytycznym, jak internetowy system głosowania w wyborach powszechnych – stąd uzasadnienie działania kontradyktoryjnego i zapewnienie dodatkowych czynników motywujących do ataku.

Tabela przedstawia przewidywany zestaw zmiennych właściwości środowiska dla przeciwnika, który może zagrozić bezpieczeństwu systemu „UK E-Vote”.

Zapytanie dotyczące profilu : Odpowiedź

Lokalizacja atakującego: St. Petersburg, Rosja

Ważne wydarzenia na świecie: zbliżone przez firmy z Wielkiej Brytanii

Ważne stowarzyszenia: kilka firm z siedzibą w Wielkiej Brytanii

Istotne powiązania z grupami działań: Brak

Dodatkowe zasoby ze środowiska: finanse, jeśli cel został osiągnięty

UWAGA: Trzeci profil środowiska adwersarza, któremu przyjrzymy się, przedstawia przeciwnika, który, chociaż nie ma powiązań z haktywistami lub innymi grupami działania, jest powiązany z kilkoma brytyjskimi biznesami, które mogą skorzystać na wynikach wyborów powszechnych, które spadną w jednym kierunku, a nie inne. Postulujemy, że taki przeciwnik może otrzymać wynagrodzenie od jednego z biznesów, z którym jest powiązany, aby spowodować, że wyniki wyborów spadną w preferowanym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *