"Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę".   Jim Rohn

Leksykon Aniołów

Nabo (Nabu lub Nebo): Nabo był pierwotnie aniołem sukallin. Dziś Nabo jest jednym z aniołów w Niebie, którzy rejestrują dobre i złe uczynki ludzkości. Kiedyś Babilończycy i Chaldejczycy uważali go za boga. Później został posłańcem boga Marduka i ostatecznie został aniołem rejestrującym.
Nairyosangha (Ny-ry-o-sarng-ha): Nairyosangha jest aniołem yazata w Zoroastrianizmie, który służy jako posłaniec Ahura Mazdy. Nairyosangha również niesie modlitwy do Nieba.
Nakhiel (Nachiel): Nakhiel jest aniołem słońca, który pomaga Archaniołowi Michałowi opiekować się słońcem.
Nakir: Nakir i Munkar to islamskie anioły miłosierdzia. Są czarnymi aniołami o niebieskich oczach. Ich zadaniem jest wypytywać ludzi w grobach o ich wiarę.
Nalvage: 10 kwietnia 1584 enochiański anioł zwany Nalvage zaczął komunikować się z doktorem Johnem Dee i jego wróżbitą Edwardem Kelleyem. On podyktował tabliczkę, której Dee mogła używać do wypełniania obowiązków różnych aniołów w hierarchii enochiańskiej.
Nanael (Nar-nah-el): Nanael należy do chóru Księstw i jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras. Jest aniołem stróżem osób urodzonych między 13 a 16 grudnia. Nanael pomaga ludziom zajmującym się prawem i porządkiem.
Natanael: Natanael jest księciem Serafinów. Pomimo niewielkiej różnicy w pisowni, prawdopodobnie jest to Nathanel.
Nathanel (Nataniel, Nataniel lub Xathanael): Według żydowskiej legendy Natanel jest jednym z aniołów ognia. W tej roli uratował siedmiu mężczyzn, których pogański król Jair skazał na śmierć przez spalenie. Po uratowaniu ludzi przed szalejącym ogniem Natanel wymierzył królowi i jego sługom zasłużoną karę. Nathanel podobno nauczał także króla Salomona, gdy był młodym mężczyzną.
Neciel: Neciel jest jednym z dwudziestu ośmiu aniołów rządzących posiadłościami księżyca. Neciel jest odpowiedzialny za Azobrę, jedenasty dwór. Neciel pomaga podróżnikom i osobom prowadzącym biznes. Pomaga także w odkupieniu więźniów.
Nelakhel (Nel-a-kel) (Nelchael): Nelakhel jest czymś tajemniczym. Niektóre autorytety twierdzą, że jest członkiem chóru Tronów i jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Inni mówią, że jest upadłym aniołem. Jest jednak aniołem stróżem ludzi urodzonychmiędzy 2 a 6 lipca. W tej roli pomaga ludziom rozwijać poczucie odpowiedzialności za swoje czyny.
Nemamiah (Ne-ma-mee-yah): Nemamiah należy do chóru Archaniołów i bardzo interesuje się słusznymi sprawami. Szczególnie interesuje go dobro dzieci i zwierząt. Jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jest także aniołem stróżem dla ludzi urodzonych między 1 a 5 stycznia. Powinieneś wzywać Nemamiah za każdym razem, gdy szukasz sprawiedliwości.
Nephilim (Nephillim lub Nefilim): Nefilim to dzieci urodzone po tym, jak Grigori połączyli się z ludzkimi kobietami. Byli kłótliwymi, zaciekłymi, wygłodniałymi gigantami, którzy walczyli ze sobą o innych i ludzi. Kiedy ludzie odmawiali im jedzenia, zaczynali jeść ludzi. Legenda żydowska mówi, że to Nefilim zbudowali Wieżę Babel. Ostatni z Nefilim (było ich 409 000) zginął podczas Wielkiego Potopu i niewykluczone, że powódź została stworzona właśnie w tym celu.
Nilaihah: Nilaihah to anioł należący do chóru Dominionów. Uważany jest za poetę, jak prorokuje w rymowankach. Pomaga ludziom ceniącym ciszę i spokój. Nilaihah jest także aniołem harmonii i piękna i może pomóc ludziom znaleźć miłość i szczęście, zwłaszcza po niepowodzeniu lub rozczarowaniu. Według Kabały, Nilaihah można przywołać, recytując dowolne boskie imiona Boga, po których następuje pierwszy werset Psalmu 9.
Nithael (Nit-ha-el): Nithael jest uważany za jednego z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jednak niektóre autorytety uważają go za upadłego anioła. Jest aniołem stróżem osób urodzonych między 17 a 21 grudnia. Nithael zachęca ludzi do osiągania sukcesów we wszystkich dziedzinach życia. Nithhaja (Nit-ha-yah) (Nilaihah, Nith-Haiah lub Nithaiah): Nithhaja jest członkiem chóru Dominion i jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga znalezione w żydowskich pismach świętych. Interesuje się ukrytymi tajemnicami i często wypowiada się rymowankiem. Jest aniołem stróżem ludzi urodzonych między 23 a 27 lipca. Nithhaja zachęca do miłości, szczęścia i przyjaźni.
Nogahel (Nogael lub Noghael): W żydowskiej kabale Nogahel jest aniołem odpowiedzialnym za planetę Wenus.
Nosiciele tronu: Nosiciele tronu to ekskluzywny chór aniołów w islamie. Do Dnia Sądu należą do niego tylko cztery anioły . Jednak liczba ta zostanie zwiększona do ośmiu w dniu Zmartwychwstania.
Nuriel: Nuriel jest czasami nazywany aniołem ognia i gradu. Nazwa "Nuriel" pochodzi od nura, aramejskiego słowa oznaczającego "ogień". Nuriel ma około trzech i pół mili wzrostu i mieszka w Drugim Niebie. Archaniołowie Gabriel i Michał byli również nazywani aniołami ognia. W tradycji żydowskiej Nuriel jest silną siłą przeciwko złu.