"Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie - fortunę".   Jim Rohn

Leksykon Aniołów

Labbiel: Labbiel to oryginalne imię Archanioła Rafaela. Bóg zmienił imię na Raphael, kiedy anioł poparł Bożą koncepcję stworzenia ludzkości.
Lahabiel: Lahabiel jest jednym z głównych asystentów Raphaela. Można go wezwać, aby odeprzeć wszelkiego rodzaju zło. Tradycyjnie Lahabiel był przywoływany, aby chronić ludzi przed magicznymi zaklęciami, klątwami lub złym okiem, ale można go przywoływać za każdym razem, gdy widzisz zło w jakiejkolwiek formie. Jego imię często widnieje na amuletach ochronnych.
Lahash: W żydowskiej legendzie Lahash i Zakun są potężnymi aniołami, które prowadziły 184 miriady aniołów, które pochwyciły modlitwy wyznawców Mojżesza, gdy poprosili Boga, aby pozwolił Mojżeszowi żyć wystarczająco długo, aby dotrzeć do Ziemi Obiecanej. Uniemożliwiło to dotarciu do Boga jakiejkolwiek modlitwy. Lahash najwyraźniej miał wątpliwości co do tego i próbował przywrócić niektóre modlitwy, ale Samael usłyszał o tym i związał Lahasz łańcuchami ognia. Zabrał go do Boga, "gdzie otrzymał sześćdziesiąt ciosów ognia i został wyrzucony z komory Bożej, ponieważ wbrew woli Bożej usiłował pomóc Mojżeszowi w spełnieniu jego pragnienia" (Louis Ginzberg, Legends of the Jews). W wyniku jego działań Lahash jest uważany za upadłego anioła.
Lahatiel (Lahtiel): Lahatiel jest, według starożytnej legendy żydowskiej, nadzorcą bram śmierci prowadzących do piekła. Mówi się, że jest przywódcą zakonu aniołów zwanych Lehatim. Jest anioł kary w piekle.
Lailah (Leliel lub Laylah): Lailah jest żydowskim Aniołem Nocy. Ilekroć kobieta poczęła, Lajla zanosi nasienie Bogu, który następnie decyduje, jaką osobą stanie się powstałe dziecko. Następnie Bóg nakazuje duszy wejść do embrionu, a anioł stoi na straży, aby zapobiec jej ucieczce. Lailah zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z poczęciem i ciążą.
Lailiel: Zgodnie z Trzecią Księgą Henocha, Lailiel jest jednym z Władców Ziemi i odpowiada za noc.
Lauviah (La-vee-yah) (Lauiah, Laviah lub Luviah): Lauviah została nazwana zarówno Tronem, jak i Cherubinem. Inni mówią, że jest upadłym aniołem. Lauviah jest jedną z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jest aniołem stróżem ludzi urodzonych między 11 a 16 maja oraz między 11 a 15 czerwca. Lauviah promuje pozytywne myślenie i jest uważany za anioła radości i szczęścia.
Lecabel (Lay-ka-bel): Lecabel dba o życie roślin i jest szczególnie zainteresowany rolnictwem. Lecabel jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jest także aniołem stróżem ludzi urodzonych między 23 a 28 sierpnia. Lecabel pomaga ludziom rozwijać ich umiejętności i talenty.
Lehahiah (Lay-ha-hee-yah): Lehahiah należy do Szemhamfor, grupy siedemdziesięciu dwóch aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jest aniołem stróżem osób urodzonych między 8 a 12 września.
Lelahel (Lay-lar-hel): Lelahel jest jednym z ośmiu Serafinów wymienionych w Kabale. Jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamphoras, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych, i aniołem stróżem ludzi urodzonych między 15 a 20 kwietnia. zajęcia.
Leviah (Loo-vee-yah) (Leuviah lub Leuuiah): Lewiasz jest jednym z siedemdziesięciu dwóch Schemhamforas, grupy aniołów noszących różne imiona Boga, które można znaleźć w żydowskich pismach świętych. Jest aniołem stróżem osób urodzonych między 22 a 26 czerwca. Pomaga ludziom wyznaczać cele i ciężko pracować, aż do ich osiągnięcia.
Lewiatan: W Pierwszej Księdze Henocha Lewiatan jest określany jako demon i jest żeńskim odpowiednikiem Szatana. Średniowieczni pisarze czasami uważali Lewiatana za króla upadłych aniołów. W tradycji żydowskiej Lewiatan jest aniołem śmierci.
Lilith: W tradycji żydowskiej Lilith jest żeńskim demonem, który żeruje na niemowlętach i małych dzieciach. Zgodnie z tą tradycją wyszła za Adama przed Ewą i każdego dnia rodziła sto dzieci, w tym Kaina. Była wściekła, kiedy Ewa została stworzona i od tego czasu działa przeciwko ludzkości. Podobno jest teraz żoną Samaela.
Liwel (Liwet): Liwel to anioł kreatywności, do którego można wezwać, gdy masz wątpliwości co do swoich zdolności twórczych. Liwel pomaga również kochankom rozwijać ich relacje.
Lucyfer: Lucyfer jest jednym z najważniejszych upadłych aniołów. Pierwotnie Lucyfer, co oznacza "przynoszący światło", odnosił się do planety Wenus. Imię "Lucyfer" zostało przez pomyłkę przywiązane do Szatana. Biblia mówi, jak król Nabuchodonozor myślał, że awansuje do poziomu Boga. Izajasz zaatakował króla, gdy napisał: "Jak spadłeś z nieba, o Lucyferze, synu jutrzenki!" (Izajasza 14:12). "Syn poranka" odnosi się do Wenus jako gwiazdy porannej, która jest jaśniejsza niż wszystkie inne ciała niebieskie, z wyjątkiem słońca i księżyca. Dwóch wczesnych teologów chrześcijańskich, Tertulian i św. Augustyn, połączyli szatana z gwiazdą poranną z powodu tego odniesienia Izajasza i szatana od tego czasu nazywano Lucyferem. Szatan był pierwotnie jednym z potężnych Archaniołów i rządził Niebem. Jednak duma była powodem jego upadku. Jedna z uroczych średniowiecznych opowieści mówi, że Lucyfer siedział obok tronu Boga. Pewnego dnia, gdy Bóg opuścił swoje miejsce, Lucyfer natychmiast na nim usiadł, co tak przeraziło Archanioła Michała, że walczył z Lucyferem i wyrzucił go z Nieba.
Lumiel: W Kabale Lumiel jest czasami uważany za anioła ziemi. Czasami uważany jest zarówno za planetarnego anioła, jak i Archanioła. Jednak Sandalphon i Uriel są częściej kojarzeni z żywiołem ziemi. Lumiel zawsze budził kontrowersje i wiele osób uważa go za "anioła ciemności".