Zaufanie w Cyberspace: Zaufanie do tożsamości

Definiowane jako certyfikacja powierników, zaufanie identyfikacyjne to zaufanie, jakie strona jest w stanie pokładać w poświadczeniach przedstawionych przez inną stronę. Systemy zarządzania tożsamością radzą sobie z tą klasą zaufania w przetwarzaniu w chmurze. Sato używa kombinacji typów zaufania. Mają na celu obsługę zaufania do tożsamości i infrastruktury omówionych w następnej podsekcji. Artykuł omawia hierarchię zaufania, której rdzeniem jest zaufanie wewnętrzne. Zaufanie wewnętrzne jest analogiczne do TPM w przypadku sprzętu; to platforma, na której masz gwarancję sprawdzonych operacji. Autorzy umieszczają funkcje zarządzania tożsamością i kluczowymi funkcjami w zaufaniu wewnętrznym, aby można było na nich zbudować bezpieczne i zaufane usługi. Wszystko poza wewnętrznym kręgiem zaufania jest niezaufane. Autorzy definiują następnie zakontraktowane zaufanie jako zaufanie, które wchodzi w życie w wyniku związania umową lub SLA, co określa ogólny poziom pewności w zakresie każdej usługi. Podmiot niezaufany może zyskać zaufanie, zawierając umowę, a wiarygodność oblicza się na podstawie poziomu pewności określonego w umowie. Artykuł nie dostarcza jednak konkretnego modelu wzajemnego oddziaływania zaufania wewnętrznego i zaufania zakontraktowanego, a jedynie podaje definicje różnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *