Audyt Mózgu Hackera : Prawdopodobieństwo sukcesu przy próbie

Prawdopodobieństwo sukcesu przeciwnika jest wysokie, biorąc pod uwagę jego zwiększoną zdolność do walki z celem. Na prawdopodobieństwo sukcesu wpłynie czas między ujawnieniem luki a czasem ataku. Im więcej czasu minęło, tym bardziej prawdopodobne jest, że stan celu ulegnie zmianie, co będzie wymagało od przeciwnika użycia dodatkowych zasobów, aby zrównoważyć wszelkie inhibitory, które mogły być wprowadzone.

Prawdopodobieństwo wykrycia przy próbie

Na początku prawdopodobieństwo wykrycia będzie niskie. Ale w miarę upływu czasu szanse na wykrycie podczas próby będą rosły, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że typ ataku zostanie rozpoznany. Rysunek przedstawia typową zmianę prawdopodobieństwa sukcesu, biorąc pod uwagę próbę w porównaniu z prawdopodobieństwem wykrycia w okresie czterech dni. Należy pamiętać, że dzień 0 jest dniem udostępnienia luki w domenie publicznej, a nie bardziej tradycyjną interpretacją terminu „dzień 0”. Jak widać, prawdopodobieństwo sukcesu maleje wraz z upływem czasu wraz ze wzrostem prawdopodobieństwa wykrycia. sukcesu przy próbie [P (S / A)] i zwiększeniu prawdopodobieństwa wykrycia przy próbie [P (D / A)]. Zauważ, że dopóki przeciwnik nie zauważy zmiany stanu celu (że nie jest już podatny na jego atak), obliczenie P (S / A) nigdy nie osiągnie zera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *