Lean Customer Development : Znajdowanie ludzi na Quorze

 

Quora dobrze sprawdza się jako narzędzie do znajdowania ludzi zarówno dla produktów konsumenckich, jak i korporacyjnych, chociaż witryna jest nieco skośna w kierunku tematów technologicznych i znajomości Internetu. (Quora początkowo została uruchomiona tylko na zaproszenie; wczesna społeczność była silnie skoncentrowana w kręgach technicznych z San Francisco i Nowego Jorku). Quora ma znacznie mniejszą bazę użytkowników niż LinkedIn czy Twitter, ale ma tendencję do przyciągania bardziej zaangażowanych i wokalnych ludzi. Zwykle miałem więcej szczęścia w kontaktach z ludźmi za pośrednictwem Quory i podejrzewam, że właśnie dlatego. (Zauważyłem też, że osobiście bardziej prawdopodobne jest, że odpowiem na wiadomości wysłane do mojej skrzynki odbiorczej Quora niż na moją skrzynkę LinkedIn.)

Jeśli używasz Quory, najpierw zechcesz odrobić pracę domową. Użytkownicy Quora dość chronią swoją społeczność. Bądź członkiem wspierającym, a nie tylko przyjmującym. Omów podstawy: prześlij zdjęcie, uzupełnij informacje w swoim profilu i śledź odpowiednie tematy. Poświęć trochę czasu na czytanie pytań i odpowiedzi na tematy związane z Twoim produktem. Spróbuj napisać kilka odpowiedzi lub przynajmniej skomentować niektóre odpowiedzi w sposób, który dodaje wartości społeczności bez autopromocji. Jako bonus, wykonanie tego ćwiczenia prawdopodobnie da ci pomysły na dodatkowe pytania. Osoby, które napisały pytania lub komentarze na tematy, które obserwujesz, są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Przedstawili się jako eksperci, którzy prawdopodobnie chcą kontynuować rozmowę na ten temat. Ale nawet ludzie, którzy podążali za pytaniem, wykazywali pewien zamiar i mogą być otwarci na twoje przesłania. Nie zachęcaj uczestników rozwoju klienta w wątku Quora. Twoje pytanie zostanie szybko odrzucone i zdenerwuje osoby, od których chcesz się uczyć. Zamiast tego będziesz chciał tworzyć indywidualne wiadomości prywatne dla każdej osoby. Gdy znajdziesz interesującą osobę, kliknij jej imię, aby przejść do jej strony profilu. Na stronie profilu użytkownika na pasku bocznym znajduje się link umożliwiający wysłanie jej bezpośredniej wiadomości. Zacznij od wysłania tylko kilku wiadomości do użytkowników Quora, a następnie poczekaj, aż Twoja wiadomość jest skuteczna. (Nie chcesz przepalać wszystkich potencjalnych klientów, jeśli Twoja wiadomość wymaga poprawienia). Być może będziesz musiał poczekać kilka dni, aby otrzymać odpowiedź, jeśli ludzie wyłączyli powiadomienie, które wysyła do nich e-maile, gdy mają nową prywatną wiadomość .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *