Lean Customer Development : Jak mogę znaleźć moich klientów?

“Wspomóż rozwój Szkoły Z Piekła Rodem. Kliknij w Reklamę. Nic nie tracisz a zyskujesz naszą wdzięczność … oraz lepsze, ciekawsze TEKSTY. Dziękujemy”

Każdy, kto potencjalnie kupi Twój produkt, gdzieś tam jest. Ale jeśli nie jest to niszowy rynek, w którym już jesteś głęboko osadzony, trudno jest wiedzieć, gdzie je znajdziesz. Istnieje wiele sposobów znajdowania ludzi, a znalezienie osób, które potrzebują Twojego produktu, będzie prawdopodobnie wymagać kilku prób i błędów.

Poproś znajomych o wprowadzenie

Pierwszym przystankiem powinno być bezpośrednie krąg przyjaciół i współpracowników. (Prawdopodobnie próbujesz wejść na rynek, o którym ty i twoje kontakty już coś wiecie; jeśli twoja osobista sieć jest zupełnie nieistotna, prawdopodobnie jest to znak, że próbujesz wejść na rynek, o którym nic nie wiesz, co jest okropne pomysł.) Jak zacząć? Tylko dlatego, że masz 500 osób na liście kontaktów, nie oznacza, że ​​powinieneś wysyłać e-maile do 500 adresatów. Nie masz czasu na przeprowadzanie wywiadów z grupą ludzi, którzy oczywiście nie mają związku z problemem, który rozwiązujesz, i nie masz nieskończonego kapitału społecznego do przepalenia. Nie chodzi o to, że masz zamiar poprosić swojego byłego szefa, trenera piłki nożnej Twojego dziecka i ciocię Mabel o rozmowę kwalifikacyjną (chyba, że ​​mają problem, który próbujesz rozwiązać). Chociaż możesz już znać niektórych potencjalnych klientów, bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz ludzi w szerszym wszechświecie połączeń drugiego stopnia. Musisz poprosić swoje kontakty o przedstawienie Cię swoim znajomym, współpracownikom i członkom rodziny, którzy mają problem, który próbujesz rozwiązać. Czy przedstawiłbyś mnie swoim znajomym, którzy…?

Praktyczna zasada jest następująca: każdy, kogo poprosisz o przedstawienie się, powinien zrozumieć, dlaczego go o to poprosiłeś. Kiedy poprosisz swojego przyjaciela, który uprawia triathlony, aby połączył Cię ze sportowcami-amatorami, lub byłego współpracownika, który pracuje w branży medycznej, aby skontaktował Cię z pielęgniarkami, prośba będzie odpowiednia i nieco pochlebna. Twoi znajomi i współpracownicy chcą Ci pomóc, ale też są nieufni. Stawiają się na szali, gwarantując za Ciebie i stawiając swoich przyjaciół i współpracowników w nieznanej sytuacji. Aby odblokować sieci znajomych i współpracowników, musisz bardzo jasno określić, o co prosisz. Będziesz musiał przewidzieć i zająć się ich największymi problemami: czasem, zaangażowaniem, prywatnością i treścią. Musisz też sprawić, by łączenie Cię z odpowiednimi osobami, które znały, było tak łatwe i bezbolesne, jak to tylko możliwe. Najmniejsze tarcie polega na opisaniu rodzaju ludzi, z którymi musisz porozmawiać, i przekonaniu znajomych, aby podali Ci informacje kontaktowe, abyś mógł skontaktować się bezpośrednio. Rzadko jednak działa. Twoi przyjaciele raczej nie będą czuć się komfortowo, chyba że pozostaną pośrednikami. Jeśli przekażą dalej w e-mailu, będzie też wyraźniej widać, że ręczy za Ciebie. Pomaga to w uzyskaniu wskaźnika odpowiedzi i uspokojeniu umysłów rozmówców.

Prośba o przedstawienie

Oto informacje, które powinna zawierać Twoja wiadomość do znajomych i współpracowników. Zawsze wysyłam te prośby e-mailem, nawet jeśli właśnie rozmawiałem przez telefon lub rozmawiałem z daną osobą twarzą w twarz. Nie próbuj oszczędzać czasu, wysyłając masową wiadomość e-mail. Indywidualnie stworzona wiadomość prosi o osobistą przysługę; ogólna wiadomość e-mail z adresatami w nagłówku UDW: to łatwo zignorowany spam.

Tworzysz tę wiadomość, aby Twoje połączenie mogło Ci pomóc tak łatwo, jak to tylko możliwe. Może po prostu przesłać wiadomość dalej, edytować ją według własnego uznania lub podsumować za pomocą innego medium:

  • Krótko (5–10 słów) opisz rodzaj problemu, nad którym pracujesz
  • Potwierdź, dlaczego uważasz, że twoje połączenie może pomóc
  • Zapytaj, czy jest gotowa przekazać wiadomość odpowiednim osobom które zna
  • Potwierdź, jak pomocny będzie ten kontakt
  • Wyraźnie poproś ją o przekazanie Twojej wiadomości
  • Dołącz gotową do przekazania, wstępnie napisaną wiadomość, która wyjaśnia, czego szukasz, ilość poświęconego czasu i gwarancję prywatności

Oto, jak może wyglądać Twoja wiadomość:

Próbuję dowiedzieć się więcej o tym, jak radzą sobie zespoły inżynierów z metodologią agile. Jako rekruter wiem, że ma Pan mnóstwo kontaktów z inżynierami ds. rekrutacji! Czy możesz mi Pan pomóc, przekazując tę ​​wiadomość kilku odpowiednim osobom? Dla osób, które odpowiedzą, skontaktuję się, aby umówić się na 20-minutową rozmowę telefoniczną i zapytać o ich obecny proces inżynieryjny. Nie będzie to coś, co wymaga wcześniejszego przygotowania; Samo usłyszenie o ich doświadczeniach byłoby ogromną pomocą dla projektu, nad którym pracuję. Poniżej zamieściłem wiadomość, którą możesz przesłać dalej:

– – –

Nazywam się _______ i chcę dowiedzieć się więcej o tym, jak zespoły inżynierów eksperymentują z metodologiami zwinnego programowania w projekcie, nad którym pracuję.

Byłoby niezwykle pomocne, gdybym usłyszał o Paa doświadczeniach i zadał kilka pytań. Nie zajmie to więcej niż 20 minut i nie ma potrzeby wcześniejszego przygotowania.

Czy mogę umówić się z Paem na rozmowę w przyszłym tygodniu?

Dzięki,

[podaj swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *