Ile Google wie o Tobie : Cyfrowy wielki wybuch

Sukces Google jest wynikiem rozwoju sieci WWW i internetu. Sieć powstała w 1989 roku i cieszy się bezprecedensowym rozwojem. W 1993 roku było około 130 stron internetowych, a w 1997 było ich 650 000. Chociaż dokładne statystyki są trudne do określenia, obecnie istnieje co najmniej 100 milionów witryn internetowych i 15 miliardów do 30 miliardów stron internetowych. Internet, który obejmuje sieć World Wide Web, ale także inne usługi, takie jak poczta elektroniczna i komunikatory, ma ponad miliard użytkowników. Ilość danych zawartych w Internecie jest jeszcze trudniejsza do określenia, ale w 2003 roku badacze z University of California Berkeley, Peter Lyman i Hal Varian, oszacowali, że sieć powierzchniowa zawierała 167 terabajtów (TB), komunikatory internetowe zawierały 274 TB, a głęboka sieć zawierała 91,8 petabajtów (PB), a oryginalne e-maile zawierały 440,6 PB. Nowsze badanie przeprowadzone przez firmę badawczą IDC wykazało, że ludzie wyprodukowali 161 eksabajtów (EB) informacji cyfrowych w 2006 r. I wzrosną sześciokrotnie do 988 EB do 2010 r. Te liczby mogą wydawać się duże, ale wciąż jest dużo miejsca na rozwój zarówno w zakresie korzystania z sieci, jak i Internetu. istnieje, jeśli wziąć pod uwagę, że tylko 18% światowej populacji ma obecnie dostęp do Internetu. Wzrost nadal jest dramatyczny, a Afryka, Azja, Bliski Wschód i Ameryka Łacińska odnotowują największe korzyści. Ponieważ tylko 18% populacji ma dostęp do Internetu, a Google korzysta już z ponad 4,1 miliarda zapytań i ponad 117 milionów unikalnych użytkowników (we wszystkich ich aplikacjach i spółkach zależnych) miesięcznie w samych Stanach Zjednoczonych, widzieliśmy tylko wskazówkę góry lodowej, jeśli chodzi o ujawnianie przez nas informacji przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *